Trwa ładowanie...

Będzie kolejna obwodnica Krakowa? Konsultacje społeczne budzą emocje

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie poinformował o rozpoczęciu konsultacji społecznych w sprawie planowanej budowy „Trasy Zwierzynieckiej” oraz „Trasy Pychowickiej”. Mimo że od samej budowy dzielą nas jeszcze lata, mieszkańcy mogą wyrazić swoje zdanie w sprawie tzw. trzeciej obwodnicy.

Share
Będzie kolejna obwodnica Krakowa? Konsultacje społeczne budzą emocje
Źródło: Materiały prasowe, Fot: ZIKiT
d2yh3lq

ZIKiT poinformował o konsultacjach społecznych przed planowaną budową „Trasy Zwierzynieckiej” oraz „Trasy Pychowickiej”. W ramach spotkań, mieszkańcy mogą zapoznać się z koncepcją inwestycji oraz wyrazić swoją opinie na jej temat.

Całość planowanej inwestycji podzielone jest na 6 odcinków o długości ok. 6,9 km:

d2yh3lq

• Odcinek 1: od Ronda Ofiar Katynia do skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Zarzecze
• Odcinek 2: od skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Zarzecze do ul. Bakałarzy
• Odcinek 3: od ul. Odlewniczej do ul. Księcia Józefa – budowa tunelu pod rzeką Rudawą i wzgórzem Św. Bronisławy
• Odcinek 4: od ul. Księcia Józefa do rz. Wisła - budowa dwupoziomowego węzła "Przegorzały" z przebudową ul. Księcia Józefa.
• Odcinek 5: budowa mostu przez Wisłę długości ok. 400 m.
• Odcinek 6: budowa dwupoziomowego węzła " Tyniecka" (skrzyżowanie Trasa Pychowicka – ul. Tyniecka – ul. Norymberska – ul. Sodowa).
• Odcinek 7: od węzła "Tyniecka" do ul. Grota Roweckiego – budowa Trasy Pychowickiej z przebudową ul. Norymberskiej i przebudową skrzyżowania ul. Grota Roweckiego z ul. Rostworowskiego.

Ale zanim ruszyły oficjalne spotkania przedstawicieli władz miasta i mieszkańców, gros osób wydało negatywne opinie na temat planowanej inwestycji na internetowych forach.

- Wylot Trasy Zwierzynieckiej zniszczy całkowicie cudowne miejsce w Przegorzałach, pomiędzy ulicą Księcia Józefa a rzeką Wisła, ze ścieżką rowerową i małym stawem, pełne ptaków i zwierzą – pisze pani Alicja.

Kolejni internauci uważają, że z trasy będą korzystali tylko przyjezdni, którzy już blokują krakowskie drogi.

d2yh3lq

W gorącej dyskusji mieszkańców, pojawił się tylko jeden pozytywny komentarz osoby z okolicy, gdzie planowana jest nowa droga. Zauważa, że obecne ulice są już niewydolne i potrzeba zamykać pierścień obwodnic, by w Pychowicach dało się normalnie żyć.

Rozmowy włodarzy i krakowian rozpoczną się 23.06 i potrwają do 30.06. Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest na stronie internetowej ZIKiT.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2yh3lq

Podziel się opinią

Share
d2yh3lq
d2yh3lq
Więcej tematów