Beata Szydło odpowiadała na Facebooku na pytania internautów o program "Rodzina 500 plus"

• Beata Szydło na żywo odpowiadała na pytania na Facebooku
• Premier przedstawiła założenia programu "Rodzina 500 plus"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło odpowiadała na Facebooku na pytania internautów o program "Rodzina 500 plus"
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)

- Inwestowanie w dzieci to nie jest koszt, to jest inwestycja - podkreśliła Beata Szydło.

Premier odniosła się do wątpliwości, czy 500 zł będzie wydawane właściwie we wszystkich rodzinach. - Wprowadziliśmy możliwość monitorowania - wyjaśniła i dodała, że jeżeli okaże się, że rodzina wydaje te pieniądze np. na alkohol, to będą one mogły być skierowane bezpośrednio do instytucji zajmujących się wychowaniem dziecka, np. szkół czy przedszkoli.

Odpowiadając na pytanie, czy ze wsparcia finansowego będą mogły skorzystać rodziny, w których wychowywane są dzieci z różnych związków, Szydło odpowiedziała, że tak. Pomoc będzie wypłacana także rodzinom zastępczym.

- Wielu naszych krytyków nie pomagało nam w przygotowaniu tego programu, ale daliśmy radę - podkreśliła Szydło.

#Rodzina500plus

Posted by [ Beata Szydło ]( https://www.facebook.com/BeataSzydlo/ ) on [ Monday, 1 February 2016 ]( https://www.facebook.com/BeataSzydlo/videos/932389860181078/ )

Program "Rodzina 500 plus"

- Rząd przyjął projekt ustawy, która wprowadza świadczenie 500 zł na dziecko - poinformowała premier Beata Szydło, która następnie osobiście przekazała go marszałkowi Sejmu. - Dotrzymałam słowa, program "Rodzina 500 plus" stał się faktem - podkreśliła.

Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadza świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko; w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) - również na pierwsze dziecko.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.