Baw się w sylwestra pod chmurką

Wielkie imprezy w centrach Warszawy, Krakowa i Wrocławia, Sylwester "Zbójnicki" w Zakopanem - to niektóre atrakcje, przygotowywane dla amatorów zimowej zabawy sylwestrowej pod gołym niebem w niektórych polskich miastach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podziel się

Galeria

[

Podziel się

]( http://wiadomosci.wp.pl/sylwester-malych-i-duzych-6038645702378113g )
Sylwester małych i dużych

Podziel się

Kraków: największa impreza w kraju

Ponad 15 mln zł będzie kosztowała organizacja oraz promocja w mediach i na ulicznych bilbordach tegorocznego sylwestra na Rynku Głównym w Krakowie. Ponad dwa mln zł wyda na ten cel miasto, resztę - partnerzy, przede wszystkim telewizja Polsat, która będzie transmitować zabawę. Szacujemy, iż rynkowa wartość świadczeń promocyjnych i rzeczowych dla miasta osiągnie rekordową sumę 13 mln zł - podkreśla dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Agnieszka Gilarska.

Na krakowskim Rynku wystąpią m.in. Shakin' Stevens, Boney M original Maizie Williams, Lou Bega, Edyta Górniak, Budka Suflera, Urszula, Justyna Steczkowska, Golec Orkiestra, Beata Kozidrak i Bajm oraz Szymon Wydra & Carpe Diem. Artyści wystąpią na scenie o wymiarach 20 na 13 m i wysokości 12 m. Na Rynku rozstawione będą też cztery potężne ekrany diodowe. Impreza będzie filmowana z 18 kamer, także z powietrza, i transmitowana przez 6 godzin w technologii HD, zapewniającej najwyższą jakość obrazu.

Tegoroczny sylwester na krakowskim Rynku rozpocznie się o 20. i potrwa do 1.30. O północy życzenia uczestnikom zabawy złoży prezydent Krakowa Jacek Machowski. Noworoczne fajerwerki wystrzelą nad Rynek z pobliskiego Placu Szczepańskiego. Według przedstawicieli biura festiwalowego, krakowski sylwester jest największą tego rodzaju imprezą plenerową w kraju. Przed rokiem w noc sylwestrową na Rynku zgromadziło się 140 tys. osób, a przed telewizorami - kilka milionów widzów. Organizatorzy mają nadzieję, że podobnie lub jeszcze lepiej będzie w tym roku.

Warszawa: dwie sceny i żurek

W Warszawie impreza sylwestrowa "pod chmurką" zostanie zorganizowana po dwóch latach przerwy - w 2005 r. zabawa została odwołana ze względów bezpieczeństwa, rok później urząd miasta poinformował, że zorganizowanie imprezy jest niemożliwe ze względu na brak czasu na jej przygotowanie. W tym roku na imprezie przed Pałacem Kultury i Nauki organizatorzy spodziewają się nawet 100 tys. osób. Koszt imprezy szacuje się na ok. 3,5 mln zł.

Na placu Defilad powstaną dwie sceny z wielkimi ekranami. Dla publiczności zostanie przygotowany gorący poczęstunek - bezpłatne porcje żurku będą wydawane od godz. 20. Zabawa pt. "Zakochaj się w Warszawie" potrwa do godz. 2.30. Nowy Rok stolica powita 10-minutowym pokazem sztucznych ogni.

Jak informuje urząd miasta, który jest organizatorem imprezy, sylwester w Warszawie jako jedyny w Polsce będzie miał dwie sceny. Na mniejszej, zlokalizowanej z lewej strony PKiN, od godz. 20 zacznie grać DJ Adamus, po którym mają wystąpić Motema Africa, Lidia Kopania i The Beatles Revival.

Na scenie głównej zabawa rozpocznie się o godz. 21.15. Wystąpi na niej 11 wykonawców m.in. September, Lady Pank, Tatiana Okupnik, Kasia Kowalska, T.Love, The Jet Set a także - na początku - zespół Zygmunta Kukli, który wspólnie z Ireną Santor i Majką Jeżowską wykona program złożony ze współczesnych aranżacji warszawskich piosenek.

Na teren wokół PKiN nie będzie można wnosić alkoholu, ani sztucznych ogni. W godz. 20-1.00 nie będzie funkcjonowała stacja metra Centrum. Od godz. 20 zamknięta będzie ul. Marszałkowska na odcinku między ul. Świętokrzyską i rondem Dmowskiego. Teren imprezy zostanie ogrodzony. Wejścia czynne od godz. 19, będą zlokalizowane przy ul. Marszałkowskiej od strony ronda Dmowskiego i przy sklepie EMPiK. Na imprezę będzie też można się dostać od ul. Chmielnej.

Przez całą noc metro będzie kursowało co 15 minut. Ponadto w Al. Jana Pawła II będą czekały tramwaje, które po zakończeniu imprezy pojadą w kierunku osiedli mieszkaniowych na Gocławek, Annopol, Żoliborz, os. Górczewska, Nowe Bemowo. Na ulice wyjedzie więcej autobusów nocnych, a dodatkowo przez całą noc będzie kursował autobus linii nr 508 oraz tramwaj linii nr 9.

Wrocław: Doda i Big Cyc

Koncerty m.in. Dody, Kayah, Pawła Kukiza, zespołów Perfect, Big Cyc i Kombi, losowanie samochodu osobowego oraz nauka tańców latynoamerykańskich to niektóre z atrakcji "Sylwestra pod dobrą gwiazdą", który w odbędzie się we Wrocławiu. Jak powiedział dyrektor biura promocji miasta Paweł Romaszkan, zabawa na wrocławskim Rynku rozpocznie się o godz. 20.55 i potrwa do godz. 1 w nocy. Oprócz polskich wykonawców, na scenie pojawią się także pochodzący ze Szwecji Basshunter oraz Velvet. Imprezę poprowadzą Grażyna Torbicka i Krzysztof Skiba. Będzie ona transmitowana przez drugi program Telewizji Polskiej. Natomiast o godz. 24 tradycyjnie już rozpocznie się pokaz sztucznych ogni.

Na wrocławskim Rynku powstaje już mająca blisko scena o powierzchnii 400 m kw. Ma ona ok. 70 metrów szerokości i 18 m wysokości, składa się z 3400 elementów. Zamontowanych zostanie na niej prawie 15 ton oświetlenia. Na Rynku rozstawione będą również trzy telebimy.

Jak zapowiedział Romaszkan zabawa we Wrocławiu zacznie się już 30 grudnia. W niedzielę na Placu Solnym obok Rynku, odbędzie się festiwal rzeźb lodowych. Atrakcją tego dnia będą także występy "Tercetu Egzotycznego" który przypomni swe największe przeboje - mówił.

Romaszkan zapowiedział, że w poniedziałek przed rozpoczęciem zabawy, mieszkańcy będą mięli możliwość nauczenia się podstawowych kroków tańców latynoamerykańskich. Zaprezentują je dwie mistrzowskie pary taneczne.

Na teren Rynku nie będzie można wnosić m.in. szklanych butelek i ostrych przedmiotów. Jak powiedział wicekomendant wrocławskiej Straży Miejskiej Waldemar Forysiak, na potrzeby imprezy zamknięty zostanie niemal cały obszar Rynku. Na ulicach już w piątek maja się pojawić znaki zakazujące parkowania, a także zapory uniemożliwiające wjechanie samochodem na teren zabawy.

Zakopane: pociąg retro i góralskie żarty

W Zakopanem pod Nosalem w zbójeckiej kompanii spędzi w tym roku Sylwestra kilkaset osób - powiedziała Grażyna Wolińska-Gąsienica z Centrum Organizacji Turystyki. Organizujemy tę plenerową imprezę od trzech lat. W pierwszym roku bawiło się około 100 osób, w tym spodziewamy się nawet 300. W programie będą m.in. ognisko, góralskie żarty czyli "śpasy", zbójnickie zwyczaje, nauka góralskiego tańca i regionalne jedzenie - dodała.

Fundacja Era Parowozów proponuje zabawę sylwestrową w pociągu retro na trasie Chabówka - Zakopane - Chabówka. Uczestnicy wyjadą ze skansenu kolejowego w Chabówce pociągiem, który poprowadzi parowóz użyty przez Stevena Spielberga w filmie "Lista Schindlera". Zaplanowano zabawę taneczną w wagonie balowym, ciepły posiłek w zabytkowym wagonie barowym a po przyjeździe do Zakopanego toast noworoczny na Krupówkach.

Od kilku miesięcy zarezerwowane na sylwestrową noc są wszystkie schroniska tatrzańskie. Miłośnicy tradycyjnych bali bawić się będą w hotelach i pensjonatach. Mimo, że w Zakopanem nie będzie organizowanej przez miasto zabawy sylwestrowej, mieszkańcy i turyści spotkają się pod choinką przy oczku wodnym na Krupówkach. Jak co roku wiele osób bawić się będzie na szczycie Gubałówki.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.