Trwa ładowanie...
d2p3fqv
d2p3fqv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Awaria elektrowni atomowej. Tym razem w Kanadzie

Do jeziora Ontario w Kanadzie wyciekło 73 tys. litrów wody z elektrowni atomowej Pickering, 35 kilometrów na wschód od Toronto - podała telewizja CBC.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2p3fqv

Wyciek nastąpił w 14 marca - dowiedział się dziennikarz CBC. Jezioro Ontario jest głównym źródłem wody pitnej dla milionów Kanadyjczyków mieszkających w pobliżu.

Według przedstawicieli energetyki w Ontario, cytowanych przez CBC, ryzyko wynikające z poniedziałkowego wycieku jest minimalne, jednak do takiego wycieku będącego skutkiem awarii pomp w ogóle nie powinno dojść. Kanadyjski urząd ds. bezpieczeństwa nuklearnego - Canadian Nuclear Safety Commission - podał, że zagrożenie radiologiczne dla środowiska i zdrowia ludzkiego jest "pomijalne". Niemniej Canadian Nuclear Safety Commission monitoruje sytuację.

Kanadyjczycy śledzą z uwagą doniesienia o sytuacji w Japonii, więc informacja dotycząca elektrowni wywołała krytyczne komentarze na stronach internetowych CBC. Szczególnie uważnie informacjom z Japonii przyglądają się mieszkańcy prowincji Kolumbia Brytyjska, na zachodnim wybrzeżu Kanady. Apteki w Kolumbii Brytyjskiej zauważyły już zwiększone zakupy tabletek jodku potasu, których zażycie może chronić tarczycę przed efektami zwiększonego promieniowania radioaktywnego. Służba zdrowia prowincji wydała zalecenie, by apteki nie tworzyły zapasów takich tabletek; podkreślono też, że nawet w przypadku najgorszego scenariusza wydarzeń w Japonii nie ma zagrożenia dla mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej.

d2p3fqv

O bezpieczeństwie Kanadyjczyków zapewniał też we wtorek premier Stephen Harper.

Z kolei urzędy odpowiedzialne za opiekę zdrowotną i bezpieczeństwo żywności w Kanadzie sprawdzają, czy jakakolwiek żywność importowana z Japonii może pochodzić z rejonów objętych zagrożeniem radiologicznym. Jeśli taka żywność zostałaby zidentyfikowana, rozpocznie się sprawdzanie importowanej z Japonii żywności pod kątem skażenia radiologicznego.

d2p3fqv

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d2p3fqv

d2p3fqv
Więcej tematów