Trwa ładowanie...

Automatyczne wypożyczalnie rowerów pojawiły się w Katowicach

Od początku maja w Katowicach pojawiły się dwa punkty automatycznej wypożyczalni rowerów miejskich.

Share
Automatyczne wypożyczalnie rowerów pojawiły się w Katowicach
Źródło: WP, fot: Andrzej Hulimka
dao0hjw

Do tej pory rowery miejskie można było wypożyczać z kontenerów w sposób konwencjonalny – w okienku, za okazaniem dokumentu. Teraz przyszedł czas na wersję automatyczną, znaną już m.in. z Krakowa czy Warszawy.

Wystarczy, że się zarejestrujemy i zapłacimy. Reszta odbędzie już bez udziału pośredników.

- Rejestracja odbywa się za pośrednictwem serwisu internetowego www.citybybike.pl. Po wypełnieniu formularza i akceptacji regulaminu, wystarczy już tylko dokonać opłaty inicjalnej, by zostać posiadaczem aktywnego konta użytkownika. Po zakończeniu procesu rejestracji, otrzymuje się wiadomość e-mail oraz sms z potwierdzeniem oraz nadanym numerem PIN - informuje Urząd Miasta w Katowicach.

dao0hjw

By konto było aktywne, należy wpłacić na nie minimum 10 złotych. Pieniądze te później użytkownik wykorzystuje na przejazdy. Zgodnie z cennikiem, pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia roweru jest zawsze darmowe. Od 16 do 60 minuty wypożyczenie kosztuje 1 zł - do 2 godzin – 2 zł, do 3 godzin – 3 zł, a każda kolejna godzina – 4 zł.

Jak pokazuje doświadczenie z innych miast, urządzenie jest bajecznie proste w obsłudze.

- Wystarczy podejść do terminala i na klawiaturze komputera nacisnąć przycisk „Wypożycz”. Następnie zalogować się, podając numer telefonu komórkowego i PIN. By dokonać zwrotu należy wstawić rower do elektrozamka. W razie wątpliwości bądź pytań, pomoc można uzyskać dzwoniąc pod numer infolinii: 32 630 61 61, która jest czynna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu – dodają urzędnicy odpowiedzialni za instalację rowerów.

Punkty wypożyczeń zlokalizowane są:
- w Parku Leśnym Dolinie Trzech Stawów (w rogu parkingu);
- na placu Szewczyka (nieopodal wejścia do Dworca PKP);

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dao0hjw

Podziel się opinią

Share
dao0hjw
dao0hjw
Więcej tematów