Augustowianie blokują miasto

Augustowianie wyjdą na ulice i na sześć godzin zablokują miasto. Protest ma zmusić Unię Europejską, by nie wstrzymywała budowy obwodnicy Augustowa. W akcji wezmą też udział mieszkańcy Wasilkowa, Jurowiec i Czarnej Białostockiej, które również walczą o obwodnicę swoich miast. W ten sposób ruch samochodów ciężarowych wstrzymany zostanie na drogach krajowych nr 8 i 19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Augustowianie blokują miasto
(PAP)
WP

Blokada w Augustowie potrwa sześć godzin i odbędzie się przy rondzie Marconiego, które znajduje się na drodze krajowej nr 8, w pobliżu Urzędu Miejskiego. Augustowianie będą maszerowali po ulicy i w ten sposób wstrzymają ruch samochodów ciężarowych. W poprzek drogi ustawione zostaną też samochody lokalnych przewoźników. A wszystko po to, by jak mówi przedstawiciel Regionalnego Zespołu Koordynacyjnego Społecznych Komitetów Wspierania Budowy Obwodnic Bogdan Dyjuk, zaprotestować przeciwko wstrzymaniu budowy augustowskiej obwodnicy i wielu innych inwestycji drogowych na Podlasiu.

Oprócz augustowian na ulicę swoich miast wyjdą też mieszkańcy Wasilkowa, Jurowiec, Kuźnicy Białostockiej i Czarnej Białostockiej. Jeżeli akcja nie odniesie skutku i Komisja Europejska złoży przeciwko Polsce pozew do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, ludzie będą kontynuowali protesty. W planach mają m.in. 24-godzinną blokadę dróg krajowych 8 i 19 oraz zablokowanie przejścia granicznego w Budzisku.

Polub WP Wiadomości
WP
WP