Twitter

Tomek Orszulak, 23 maja 2018 09:49

"Audyt rządów PO" okazał się niewypałem. Ministerstwo Finansów nie zawiadomiło prokuratury

Tweetnij Komentuj

Dwa lata temu rząd PiS zorganizował wielki "audyt" rządów PO. To była wielka feta w Sejmie, kolejni ministrowie wymieniali grzechy poprzedników. Teraz okazuje się, że resort finansów nawet nie zawiadomił służb, bo "nie zachodziły przesłanki".

Wielki "audyt PO" odbył się 11 maja 2016 roku . Wywracając do góry nogami porządek obrad Sejmu wystąpili ministrowie z "informacją na temat stanu państwa i jego instytucji".

Grzmiała ówczesna szefowa rządu Beata Szydło . Przypomniała aferę hazardową, taśmową, dymisję szefa CBA Mariusza Kamińskiego oraz katastrofę smoleńską. - Przez 8 lat rządów PO- PSL stracili ok. 340 mld zł. To 8 lat działania 500+, 5 tysięcy przedszkoli, 250 szpitali, 1200 km autostrad - atakowała Szydło. Potem do dzieła przystąpili poszczególni ministrowie. Przez ponad 10 godzin przedstawiali wyniki "audytu".

Opozycja "grillowana" przez PiS. Zobacz nagranie

Pokaż...

W pierwszą "rocznicę audytu" WP podsumowała wystąpienia polityków PiS . Okazało się, że z dużej chmury spadł mały deszcz. Bo po "roku ani jeden polityk PO (czy urzędnik lub menadżer) nie usłyszał zarzutów".

Teraz, w drugą "rocznicę audytu", okazuje się, że zamiast celnych strzałów rządu wybuchły kapiszony. Ministerstwo Finansów stwierdziło, że "w związku z ustaleniami "audytu" dotychczas nie zachodziły przesłanki do zgłoszenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa". To odpowiedź na wniosek posła PO Krzysztofa Brejzy. Jak celnie zauważył polityk opozycji, sam resort słowo "audyt" ubrał w cudzysłów.

To zaskakujące informacje, zwłaszcza, że PiS złożyło w Sejmie projekt uchwały ws. powołania komisji śledczej ds. VAT. Wiceminister finansów z rozmowie z Money.pl przekonywał , że "komisja nie będzie cyrkiem politycznym". - Ktoś powiedział, że to największa afera III RP i trzeba się z tym zgodzić. Kwotowo to największa afera finansowa, te pieniądze ukradziono z naszych kieszeni - przekonywał Paweł Gruza.

Wyjaśnił również, dlaczego komisja nie zajmie się czasem rządu Prawa i Sprawiedliwości, a jedynie okresem od 2007 do 2015 roku, kiedy rządziła Platforma Obywatelska .

- Poddaję się każdej weryfikacji i pozostali pracownicy resortu finansów również. Jednak luka wzrosła istotnie przez cały okres poprzednich rządów i to stanie się przedmiotem analizy - tłumaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Macierewicz o zarzutach wobec Tuska "dowody w prokuraturze"

Pokaż...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tagi: PiS ministerstwo finansów audyt po-psl krzysztof brejza

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .