Trwa ładowanie...

Atak zimy w Polsce - trudne warunki na drogach

Z powodu intensywnych opadów śniegu na drogach panują trudne warunki. Na jezdniach zalega śnieg lub błoto pośniegowe, a samochody poruszają się z minimalną prędkością. W Zakopanem leży już 65 cm śniegu.

Share
Atak zimy w Polsce - trudne warunki na drogach
Źródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d1110o6

- Na zakopiance panuje spory ruch. Na trasie do Zakopanego nie ma korków, ale samochody poruszają się powoli - powiedział rzecznik nowotarskiej policji Roman Wolski. Dodał, że mimo trudnych warunków nie doszło do żadnej kolizji drogowej. - Kierowcy dostosowują prędkość do panujących warunków atmosferycznych, jadą ostrożnie dzięki czemu nie dochodzi do poważnych wypadków - powiedział.

d1110o6

Lokalne drogi na Podhalu pokryte są śniegiem. Pługopiaskarki na bieżąco pracują, ale śniegu ciągle przybywa. Boczne jezdnie często nie są odśnieżone, bo sprzęt kierowany jest na główne drogi.

Duży ruch samochodowy na trasie do Zakopanego związany jest z rozpoczynającymi się feriami zimowymi w województwach mazowieckim, dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim. Na Podhalu panują doskonałe warunki narciarskie, wszystkie wyciągi są czynne. W górach obowiązuje trzeci, znaczny, stopień zagrożenia lawinowego.

d1110o6

Podziel się opinią

Share
d1110o6
d1110o6
Więcej tematów