Trwa ładowanie...
d2putll

Atak zimy w Polsce - trudne warunki na drogach

Z powodu intensywnych opadów śniegu na drogach panują trudne warunki. Na jezdniach zalega śnieg lub błoto pośniegowe, a samochody poruszają się z minimalną prędkością. W Zakopanem leży już 65 cm śniegu.
Share
Po opadach śniegu panują bardzo trudne warunki drogowe
Po opadach śniegu panują bardzo trudne warunki drogoweŹródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d2putll

Zobacz galerię: Zawiało. Zalało. Cały dobytek zniszczony

- Na zakopiance panuje spory ruch. Na trasie do Zakopanego nie ma korków, ale samochody poruszają się powoli - powiedział rzecznik nowotarskiej policji Roman Wolski. Dodał, że mimo trudnych warunków nie doszło do żadnej kolizji drogowej. - Kierowcy dostosowują prędkość do panujących warunków atmosferycznych, jadą ostrożnie dzięki czemu nie dochodzi do poważnych wypadków - powiedział.

Lokalne drogi na Podhalu pokryte są śniegiem. Pługopiaskarki na bieżąco pracują, ale śniegu ciągle przybywa. Boczne jezdnie często nie są odśnieżone, bo sprzęt kierowany jest na główne drogi.

Duży ruch samochodowy na trasie do Zakopanego związany jest z rozpoczynającymi się feriami zimowymi w województwach mazowieckim, dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim. Na Podhalu panują doskonałe warunki narciarskie, wszystkie wyciągi są czynne. W górach obowiązuje trzeci, znaczny, stopień zagrożenia lawinowego.

d2putll

Podziel się opinią

Share
d2putll
d2putll
Więcej tematów