Trwa ładowanie...
d2vx1we
londyn

Atak w Londynie. Co wiemy o wydarzeniach w brytyjskiej stolicy? [PODSUMOWANIE]

W środę po południu w Londynie doszło do incydentu, który policja - przynajmniej do wyjaśnienia sprawy - traktuje jako terrorystyczny. Z lokalnych mediów docierają sprzeczne informacje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atak w Londynie. Co wiemy o wydarzeniach w brytyjskiej stolicy? [PODSUMOWANIE]
(Screen Twitter)
d2vx1we

1. Do ataku doszło przed godz. 16. Pierwsze informacje mówiły o strzelaninie i zabitych dwóch osobach. Później mowa była już o "odgłosach przypominających wybuchy albo strzały z broni palnej".

2. Kolejne informacje dotyczyły kierowcy, który próbował wjechać samochodem na teren brytyjskiego parlamentu.

3. Według dziennika Telegraph, który powołuje się na relacje świadków, najpierw na Moście Westminsterskim, sąsiadującym z gmachem parlamentu, w centrum Londynu jadący samochód uderzał w przechodniów. Nagranie z miejsca zdarzenia na Twitterze zamieścił Radosław Sikorski. Następnie kierowca miał wysiąść z auta i pobiec w stronę policjantów pilnujących budynku.

4. Mężczyzna miał być uzbrojony w nóż. Zaatakował funkcjonariuszy przy bramie, po czym został postrzelony. Jeden z policjantów został natomiast trafiony nożem.

d2vx1we

5. Inne relacje mówią o tym, że w samochodzie miały być dwie osoby. Po zjechaniu z mostu, kierowca próbował sforsować bramę wjazdową do parlamentu. Gdy mu się to nie udało, wraz z pasażerem próbowali wspiąć się po ogrodzeniu, aby dostać się na dziedziniec.

6. Policja poinformowała, że traktuje wydarzenia w Londynie jako "incydent terrorystyczny".

7. BBC podało, że "wśród dwóch ofiar" jest policjant. Funkcjonariusze poinformowali natomiast podczas konferencji, że "jest szereg ofiar".

8. W Londynie przebywa Jarosław Kaczyński, który miał spotkać się z brytyjską premier Theresą May. Spotkanie zostało "odwołane lub przełożone". - Prezes PiS jest bezpieczny - poinformowała rzeczniczka rządu Beata Mazurek.

d2vx1we

Podziel się opinią

Share
d2vx1we
d2vx1we
Więcej tematów