Trwa ładowanie...
d2rebr4

Artur B. pomagał przy aborcji. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Oskarżony chce się poddać dobrowolnie karze

• Pomagał w przerwaniu ciąży 10 kobietom, usłyszał zarzuty
• Mężczyzna sprzedawał tabletki o działaniu poronnym
• Podejrzanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu
• Oskarżony chce dobrowolnie poddać się karze
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Artur B. pomagał przy aborcji. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Oskarżony chce się poddać dobrowolnie karze
(Freeimages)
d2rebr4

Krakowska prokuratura rejonowa skierowała do sądu wniosek o skazanie Artura B., podejrzanego o udzielenie pomocy w przerwaniu ciąży 10 kobietom.

- Artur B. z naruszeniem przepisów ustawy poprzez wystawienie na portalach internetowych ogłoszenia o sprzedaży leków o działaniu wczesnoporonnym, sprzedaż jednego z leków oraz udzielenie im rady i informacji na temat jego stosowania, a wskutek zażycia leku przez te kobiety doszło do przerwania ciąży z naruszeniem przepisów - mówi Bogusława Marcinkowska z prokuratury apelacyjnej w Krakowie.

Prokuratura chce, by mężczyzną otrzymał karę dwóch lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na trzy lata oraz grzywnę.

d2rebr4

- W sprawie tej został zgromadzony obszerny materiał dowodowy w postaci m.in. zeznań świadków, treści SMS-ów, dokumentacji medycznej, opinii biegłego z zakresu informatyki. Sprzedaż leku odbywała się przez internet, przesłuchiwany w charakterze podejrzanego Artur B. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył obszerne wyjaśnienia i wyraził skruchę. Złożył także wniosek o dobrowolne poddanie się karze - dodaje Marcinkowska

W śledztwie badano jeszcze 44 podobne przypadki, które miały związek z Arturem B, ale w związku z nimi nie udało się znaleźć materiału dowodowego i nie przedstawiono dodatkowych zarzutów.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2rebr4

Podziel się opinią

Share
d2rebr4
d2rebr4
Więcej tematów