Trwa ładowanie...

Artur B. pomagał przy aborcji. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Oskarżony chce się poddać dobrowolnie karze

• Pomagał w przerwaniu ciąży 10 kobietom, usłyszał zarzuty • Mężczyzna sprzedawał tabletki o działaniu poronnym • Podejrzanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu • Oskarżony chce dobrowolnie poddać się karze
Share
Artur B. pomagał przy aborcji. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Oskarżony chce się poddać dobrowolnie karze
Źródło: Freeimages
d3rw689

Krakowska prokuratura rejonowa skierowała do sądu wniosek o skazanie Artura B., podejrzanego o udzielenie pomocy w przerwaniu ciąży 10 kobietom.

- Artur B. z naruszeniem przepisów ustawy poprzez wystawienie na portalach internetowych ogłoszenia o sprzedaży leków o działaniu wczesnoporonnym, sprzedaż jednego z leków oraz udzielenie im rady i informacji na temat jego stosowania, a wskutek zażycia leku przez te kobiety doszło do przerwania ciąży z naruszeniem przepisów - mówi Bogusława Marcinkowska z prokuratury apelacyjnej w Krakowie.

Prokuratura chce, by mężczyzną otrzymał karę dwóch lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na trzy lata oraz grzywnę.

d3rw689

- W sprawie tej został zgromadzony obszerny materiał dowodowy w postaci m.in. zeznań świadków, treści SMS-ów, dokumentacji medycznej, opinii biegłego z zakresu informatyki. Sprzedaż leku odbywała się przez internet, przesłuchiwany w charakterze podejrzanego Artur B. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył obszerne wyjaśnienia i wyraził skruchę. Złożył także wniosek o dobrowolne poddanie się karze - dodaje Marcinkowska

W śledztwie badano jeszcze 44 podobne przypadki, które miały związek z Arturem B, ale w związku z nimi nie udało się znaleźć materiału dowodowego i nie przedstawiono dodatkowych zarzutów.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3rw689

Podziel się opinią

Share
d3rw689
d3rw689
Więcej tematów