Arabia Saudyjska: niski wyrok dla islamskiego kaznodziei, który zabił i zgwałcił córkę

Saudyjski kaznodzieja, który zgwałcił i zabił swoją pięcioletnią córkę, został wypuszczony na wolność po kilkumiesięcznym pobycie w więzieniu i zobowiązaniu do zapłacenia odszkodowania matce zabitej dziewczynki - poinformowała agencja AP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fayhan al-Ghamdi
Fayhan al-Ghamdi (facebook.com)

Pięciolatka zmarła w szpitalu w październiku ubiegłego roku po 10 miesiącach rekonwalescencji. Przyczyną śmierci były ciężkie rany, które odniosła podczas tortur zadawanych przez ojca. Miała zmiażdżoną czaszkę, złamane żebra i lewe ramię oraz rozległe oparzenia i siniaki na całym ciele. Lekarze stwierdzili także ślady po gwałcie.

Jej ojciec, Fayhan al-Ghamdi, to znany islamski kaznodzieja, który jest częstym gościem w religijnych audycjach telewizyjnych. Mężczyzna przyznał się do bicia dziewczynki kablem i laską, ale został wypuszczony na wolność po kilku miesiącach, gdy zgodził się na wypłacenie matce odszkodowania o równowartości ok. 150 tys. zł.

Miejscowi obrońcy praw człowieka poinformowali, że sąd uznał taką karę za wystarczającą. Podkreślili także, że gdyby ofiarą sadysty był chłopiec, to odszkodowanie byłoby dwukrotnie wyższe.

Według islamskiego prawa, odszkodowanie może zostać wypłacone w celu uniknięcia kary śmierci. W Arabii Saudyjskiej nie można przeprowadzić egzekucji mężczyzny, który zabił swoje dzieci lub żonę.

Polub WP Wiadomości