Trwa ładowanie...
dtsef2s
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Apel o najwyższe odznaczenie dla płk. Kuklińskiego

Z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o zaliczenie w poczet Kawalerów Orła Białego i awansowanie do stopnia generała brygady płk. Ryszarda Kuklińskiego zwróciło się Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych - informuje "Gazeta Polska codziennie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apel o najwyższe odznaczenie dla płk. Kuklińskiego
(PAP, Fot: archiwum)
dtsef2s

" Był on niezłomnym żołnierzem niepodległości, który z narażeniem życia własnego oraz rodziny podjął się z patriotycznych pobudek oraz w zgodzie z honorem oficerskim samotnej misji w obronie światowego pokoju oraz dla odzyskania suwerenności przez nasz kraj" - czytamy m.in. w przesłanym do Kancelarii Prezydenta apelu.

Z kolei władze Ostrołęki zwrócą się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o objęcie honorowym patronatem budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych - informuje "Nasz Dziennik".

Miasto ma już gotową dokumentację projektową na utworzenie tej placówki. Koszt całej inwestycji szacowny jest na ok. 30 mln zł. Taka kwota przekracza jednak możliwości Ostrołęki.

dtsef2s

- Jesteśmy otwarci na tego typu inicjatywy - powiedziała gazecie minister Małgorzata Sadurska, szefowa prezydenckiej kancelarii. Gdy formalny wniosek wpłynie "na pewno się nad nim pochylimy" - dodała.

Zobacz także: tajemnice PRL

dtsef2s

Podziel się opinią

Share

dtsef2s

dtsef2s
Więcej tematów