Trwa ładowanie...

Anonimowi znowu atakują.Tym razem uderzyli w Grecję

Hakerzy z grupy Anonymous dostali się w piątek na stronę internetową greckiego ministerstwa sprawiedliwości i zamieścili tam protest przeciwko polityce oszczędności, prowadzonej przez rząd zadłużonej Grecji pod presją UE i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Share
Anonimowi znowu atakują.Tym razem uderzyli w Grecję
Źródło: PAP/EPA, Fot: Filip Singer
d2aiz7l

Po hakerskim ataku resort zablokował dostęp do swej witryny internetowej.

W dwuminutowym nagraniu wideo zamieszczonym na zaatakowanej stronie Anonymous oskarżają greckie władze: "Przyłączyliście się do MFW wbrew woli waszego narodu. (...) Demokracja narodziła się w waszym kraju, ale wy ją zabiliście".

d2aiz7l

Pogrążona w kryzysie zadłużenia Grecja prowadzi właśnie negocjacje z UE, Europejskim Bankiem Centralnym i MFW w sprawie drugiego pakietu ratunkowego i z wierzycielami prywatnymi w sprawie umorzenia znacznej części długu. Bez wsparcia finansowego kraj ten musiałby ogłosić niewypłacalność.

Rygorystyczne posunięcia oszczędnościowe greckiego rządu, oznaczające redukcje płac i zatrudnienia, wzrost podatków, obcinanie świadczeń socjalnych itp. napotykają na coraz większy opór społeczeństwa. Regularnie dochodzi do strajków i demonstracji.

d2aiz7l

Podziel się opinią

Share
d2aiz7l
d2aiz7l
Więcej tematów