WP

Anonimowi: mamy pliki na polskich urzędników

Grupa Anonymous znowu zaatakowała rządowe strony. Tym razem zablokowali strony Biura Ochrony Rządu, Ministerstwa Finansów, Policji, Platformy Obywatelskiej oraz Ministerstwa Sprawiedliwości. Na swoim koncie na Twitterze hakerzy napisali, że posiadają pliki i dokumenty na wielu polskich urzędników. Zagrozili również, że ujawnią dane, jeśli rząd podpisze międzynarodowe porozumienie ACTA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Logo grupy Anonymous
Logo grupy Anonymous (AnonymousWiki)
WP

Przeczytaj także: Hakerzy zostawili wiadomość dla Donalda Tuska

Anonimowi na swoim Twitterowym koncie oświadczyli, że będą przypuszczać ataki na polskie strony rządowe do 26 stycznia - właśnie tego dnia Polska ma podpisać porozumienie ACTA w Tokio.

"Dzięki naszym działaniom Michał Boni (minister administracji i cyfryzacji) oznajmił, że będzie jutro rozmawiać na temat ACTA z premierem" - pochwalili się Anonimowi.

WP

Rząd przyjął już uchwałę o udzieleniu zgody na podpisanie ACTA i o warunkach jej wykonania. Jednak minister administracji i cyfryzacji Michał Boni w piątek poinformował, że poprosił premiera o ponowną dyskusję na ten temat. Po przeprowadzonej przez Anonimowych akcji blokowania rządowych stron, Boni powiedział, że do spotkania dojdzie już jutro. Minister dodał, że z powodu protestów na świecie podpisanie porozumienia może się przesunąć.

Kolejne cele Anonimowi wskazują na Twitterze.

Polub WP Wiadomości
WP
WP