Trwa ładowanie...
d39i54a

Andrzej Halicki: to miażdżący wynik dla PiS-u

- To miażdżący wynik dla PiS-u. Nie wiem, czy Jacek Sasin zostanie dziś powitany kwiatami w Sejmie - ocenił Andrzej Halicki, komentując wynik referendum w Legionowie. Bardzo ostro ocenił także prezydenta Dudę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (East News, Fot: JAKUB WOSIK/REPORTER)
d39i54a

- Prezydent, który nie zauważa problemu, który związany jest już nie tylko z dezorganizacją armii, ale z takim bardzo konsekwentnym rozmontowywaniem naszego bezpieczeństwa, nie tylko sprzeniewierza się konstytucji, ale przestaje być w ogóle potrzebny - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej. - Po co nam zwierzchnik sił zbrojnych, który nie dba o nasze bezpieczeństwo - zastanawiał się poseł.

- To zaskakująco wysoko frekwencja. Nie przypominam sobie, żeby w referendach w Polsce była tak wysoka frekwencja - mówił, odnosząc się z kolei do referendum w Legionowie, podczas którego niemal 95 proc. głosujących opowiedziało się przeciwko włączeniu gminy Legionowo do metropolii warszawskiej. Frekwencja wyniosła 46,72 proc. - To jest frekwencja bliska, może nawet wyższa, niż niejednokrotnie w wyborach samorządowych - dodał gość Marcina Zaborskiego.

Szczególowe informacje z Legionowa

d39i54a

W referendum w Legionowie 17 tys. 793 mieszkańców, czyli 94,27 proc., wskazało, że nie chce, by ich gmina została częścią metropolii warszawskiej; przeciwnego zdania było 1 tys. 81 osób - 5,73 proc. Frekwencja wyniosła 46,72 proc.; do tego, by referendum było ważne wymagana była co najmniej 30-procentowa frekwencja.

Halicki pytany był także o udział w sobotnim marszu dla UE, powiedział, że był w Waszawie na marszu przede wszystkim właśnie dlatego, że "bici są ci, którzy żądają demokracji na Białorusi, dołączyłem do nich i z nimi byłem tego dnia”.

Źródło: RMF FM/WP/PAP

d39i54a

Podziel się opinią

Share

d39i54a

d39i54a
Więcej tematów