Trwa ładowanie...
d2rnm7c

Andrzej Duda u żołnierzy na Wawelu. Pierwsza dama matką chrzestną sztandaru

Żołnierze 3. Regionalnej Baza Logistycznej z Krakowa mają od teraz nowy sztandar wojskowy. W ceremonii jego nadania uczestniczył prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Agata Kornhauser-Duda została matką chrzestną sztandaru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda podczas uroczystości w Krakowie
Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda podczas uroczystości w Krakowie (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Porzycki)
d2rnm7c

- Sztandar to znak jedności, mocy i siły - mówił prezydent, którego cytuje dziennikpolski24.pl. - To ten znak, który gromadzi wokół siebie żołnierzy, by służyć Rzeczypospolitej i wykonywać zadania - dodał Andrzej Duda w trakcie ceremonii wręczenia sztandaru wojskowego 3. Regionalnej Bazie Logistycznej. Uroczystość odbyła się na Wawelu.

- Bóg Honor i Ojczyzna to słowa, które na sztandarach armii wolnej, niepodległej, suwerennej Polski wypisane są od wieków, mając swoją wielką moc - dodał prezydent.

Prezydentowi towarzyszyła Agata Kornhauser-Duda, która została matką chrzestną sztandaru. - Poczytujemy sobie to za wielki zaszczyt i wyróżnienie, zwłaszcza, że jesteśmy świadomi tego, że sztandar dla każdego żołnierza to świętość" - powiedziała pierwsza dama.

d2rnm7c

Szymon Hołownia o starcie w wyborach prezydenckich 2020: mam dużo rzeczy do zrobienia

Przywołała również patrona 3. Regionalnej Bazy Logistycznej hetmana wielkiego koronnego Stanisława Jana Jabłonowskiego oraz słowa dowódcy operacji "Pustynna burza" gen. Normana Schwarzkopfa: "Logistyka nie jest wszystkim, ale wszystko bez logistyki jest niczym".

d2rnm7c

- Rzeczywiście tak jest. Wojska operacyjne bez wsparcia logistycznego nie są w stanie w pełni skutecznie wypełniać swoich zadań" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Ojcem chrzestnym symbolu krakowskiej jednostki został zastępca szefa Sztabu Generalnego gen. dyw. Dariusz Łukowski.

Żołnierze z 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie zajmują się zabezpieczeniem jednostek w kraju i podczas misji zagranicznych.

d2rnm7c

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rnm7c

Podziel się opinią

Share
d2rnm7c
d2rnm7c
Więcej tematów