Twitter.com

Magdalena Raducha, 17 maja 2020 15:52

Andrzej Duda odpoczywał w Bieszczadach. Pochwalił się zdjęciem z leśnikami. Zapomniał o epidemii?

Tweetnij Komentuj

Prezydent Andrzej Duda udał się w sobotę w Bieszczady. W mediach społecznościowych pochwalił się zdjęciami z leśnikami. Widać na nich, że zarówno głowa państwa, jak i jego współtowarzysze, nie mają maseczek. Nie trzymają również odpowiedniego dystansu. Posłanka KO Katarzyna Lubnauer skomentowała: "Twoje prawa są lepsze, niż nasze?".

Andrzej Duda pochwalił się na Twitterze zdjęciem z wyjazdu w Bieszczady.

"Dzisiaj rano podziwiałem piękne Bieszczady z Panem Kazimierzem Nóżką i Marcinem Sceliną z Nadleśnictwa Baligród. Odkrywajmy Polskę! Wspierajmy polską branżę turystyczną! To bardzo ważne - wspierajmy naszych przedsiębiorców! Polska jest piękna" - napisał na Twitterze.

Nagranie z wyjazdu zostało też zamieszczone na profilu Kancelarii Prezydenta. "Odkrywajmy jak piękna jest Polska" - czytamy w opisie filmu. Na nagraniu widać prezydenta oraz leśników na wycieczce w Baligrodzie.

Bez maseczki. "Twoje prawa są lepsze niż nasze?"

Internauci w komentarzach zaczęli zwracać uwagę głowie państwa, że nie ma na sobie maseczki i trzyma odstępu od towarzyszy podróży. "Gdzie odstępy? Gdzie maseczki? Hipokryzja" - czytamy. Przypomnijmy: obowiązek zakrywania twarzy i ust nie obowiązuje w lesie. Jednak zdjęcie wrzucone przez Andrzeja Dudę to typowe "selfie", na którym panowie obejmują się do zdjęcia.

Zachowanie Andrzeja Dudy skomentowała posłanka Koalicji Obywatelskiej , Katarzyna Lubnauer . Opublikowała jeszcze jedno zdjęcie na którym uczestnicy wyprawy biesiadują już poza terenem leśnym.

"A Ty się Polaku męcz na pustej ulicy w maseczce. A w restauracji też będziesz mógł usiąść tylko sam lub z rodziną i to dopiero, jak je otworzą. Chyba, że to nieznana rodzina wspólnie zamieszkująca z Andrzejem Dudą? Twoje prawa są lepsze niż nasze?" - napisała.

Zniosą obowiązek noszenia maseczek?

W czwartek wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski zapowiedział, że w ciągu tygodnia, dwóch, możliwe jest poluzowanie obowiązków dotyczących noszenia masek w niektórych częściach kraju.

- Jest problem i wyzwanie, podtrzymujemy stanowisko, że noszenie zabezpiecza osoby z kontaktu, nie mnie tylko osoby, które mogę zakazić. Nie zmieniamy stanowiska, ale są regiony w Polsce, gdzie być może jesteśmy w stanie poluzować te zasady - powiedział wiceminister.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus w Polsce. Zdejmiemy maseczki? O ten pomysł zapytaliśmy tych, którzy są na pierwszej linii frontu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tagi: koronawirus Andrzej Duda

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .