Trwa ładowanie...

Amatorzy białego szaleństwa - szykujcie sprzęt. Niebawem rusza sezon

Mimo że kalendarzowa jesień w pełni, w małopolskich górach ruszyły przygotowania do sezonu narciarskiego. Na większości stoków na Podhalu widać śnieżne armatki, a zarządcy zapowiadają rozpoczęcie sezonu.

Share
Amatorzy białego szaleństwa - szykujcie sprzęt. Niebawem rusza sezon
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
d2wm24f

- Jeżeli pogoda nam dopisze i pomoże - utrzymają się temperatury ujemne, będzie mroźno i śnieg, jest duża szansa, że otwarcie odbędzie się w Mikołajki - przekazują zarządy Kotelnicy, największego ośrodka narciarskiego w regionie. - Musimy naśnieżyć podstawową trasę minimum do 50 cm, a to jednak wymaga czasu - dodają.

Jednocześnie przekazują, że w najbliższy weekend nie będzie jeszcze otwarcia, na co liczyli narciarze. Warunki, jak i pierwsze relacje na portalach społecznościowych wskazywały, że nie ma przeszkód, by jeździć po małopolskich stokach.

d2wm24f

Natomiast ci, którzy jeszcze nie potrafią jeździć, w tym roku mogą liczyć na bezpłatne szkolenia pod okiem instruktorów. W Krakowie rusza akcja "pierwsze kroki na śniegu", skierowana do uczniów nieradzących sobie na nartostradach,

- Każdy uczestnik w dniach 01.02.2016 r. - 01.04.2016 r. będzie uczestniczył w 8 wyjazdach szkoleniowych na stok Siepraw Ski, gdzie każdorazowo będzie brał udział w dwóch godzinach lekcyjnych nauki jazdy na nartach/snowboardzie (2 lekcje po 45 min każda) - przekazują pracownicy urzędu miasta w Krakowie.

Warunki uczestnictwa oraz program dostępny jest na stronie www.moswschod.pl.

Zgłoszeń można dokonywać do momentu wyczerpania wolnych miejsc.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2wm24f

Podziel się opinią

Share
d2wm24f
d2wm24f
Więcej tematów