Trwa ładowanie...
d34k0xp

Ali Agca wyszedł z więzienia

Turek Mehmet Ali Agca, który blisko 25 lat temu usiłował zabić papieża Jana Pawła II, pod silną eskortą policyjną opuścił więzienie w
Stambule.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ali Agca
Ali Agca (AFP)
d34k0xp

Zobacz także:

Podziel się

Ali Agca - człowiek, który chciał zabić papieża

d34k0xp
Podziel się

Relacja Jacka Moskwy, rzymskiego korespondenta Radia ZET

Przed więzieniem w Stambule oczekiwali go przede wszystkim włoscy dziennikarze, których wielu pojechało do Stambułu.

Według włoskiej agencji ANSA, Agca w chwili wyjścia z więzienia trzymał w ręku zdjęcie Jana Pawła II.

d34k0xp

Ponieważ 48-letni dziś Agca nie odbył nigdy służby wojskowej, został przewieziony do biura rekrutacji wojskowej, a następnie do szpitala wojskowego na badania.

13 maja 1981 r. Agca strzelał do papieża Jana Pawła II w czasie audiencji generalnej na placu św. Piotra i ciężko go ranił.

Za czyn ten został skazany we Włoszech na dożywocie. W więzieniu przebywał jednak 19 lat. Za wstawiennictwem polskiego papieża został ułaskawiony w 2000 r. i przekazany Turcji. Tu trafił do więzienia, aby odbyć wydany wcześniej wyrok za przestępstwa popełnione w tym kraju - morderstwo i rabunek.

Watykan nie skomentował uwolnienia Alego Agcy z więzienia w Turcji i wszystko wskazuje na to, że nie należy spodziewać się żadnej wypowiedzi na ten temat. Przypomina się jedynie, że watykański rzecznik Joaquin Navarro-Valls oświadczył w niedzielę, że Stolica Apostolska zdaje się w tej sprawie na decyzję kompetentnych sądów.

d34k0xp

Sekretarz stanu kardynał Angelo Sodano ujawnił w wywiadzie prasowym, że Watykan nie został uprzedzony o zamiarze uwolnienia tureckiego terrorysty.

Podziel się opinią

Share

d34k0xp

d34k0xp
d34k0xp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów