Trwa ładowanie...

Aleksandra Jakubowska skazana za korupcję. 2 lata więzienia w zawieszeniu

Była posłanka SLD Aleksandra Jakubowska i jej mąż winni przyjęcia łapówki - zdecydował opolski sąd. "Lwica SLD" została skazana na dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy oraz przepadek mienia w wysokości 120 tys. zł. Proces dotyczył korupcji przy ubezpieczaniu Elektrowni Opole - przypomina TVN24.

Share
Aleksandra Jakubowska skazana za korupcję. 2 lata więzienia w zawieszeniu
Źródło: freeimages.com
d171ix8

Wśród oskarżonych był również m.in. były poseł Sojuszu Jerzy Szteliga, ale jego sąd uniewinnił. Z kolei były prezes elektrowni Henryk Sz. usłyszał wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Podobny wyrok usłyszał też mąż Jakubowskiej, Maciej J. Został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć za przyjęcie korzyści majątkowej. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 32 tys. zł.

Proces toczył się od pięciu lat przed Sądem Okręgowym w Opolu. Śledczy oskarżyli osoby związane z polityką i światem brokerskim o pranie brudnych pieniędzy oraz o wręczanie i przyjmowanie łapówek w związku z ubezpieczaniem majątku elektrowni.

Oskarżeni w trakcie procesu twierdzili, że są niewinni. Jakubowskiej i Szteligi nie było na odczytaniu wyroku. Nie wiadomo, czy skazani będą się odwoływać.

Zobacz również: Zmowa milczenia w polskich firmach

d171ix8

Podziel się opinią

Share
d171ix8
d171ix8
Więcej tematów