PAP

Magda Mieśnik,11 marca 2019

Agent CBA: poseł PiS mnie szantażował. W tle ukraińska prostytutka. CBA: nie ma dowodów

Tweetnij Komentuj

Agent specjalny CBA poinformował szefa Biura Ernesta Bejdę, że poseł PiS próbował go przekupić. Jak wynika z raportu, jaki złożył agent, polityk chciał odzyskać nagrania, na których miał uprawiać seks z nieletnią prostytutką. – Wpłynął taki raport, ale nie mamy na to dowodów – potwierdza Wirtualnej Polsce Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Raport dotyczący próby przekupstwa funkcjonariusza CBA krąży od kilku dni w internecie. Wiele osób podważa jego wiarygodność, wskazując m.in., że pieczątka mogła zostać doklejona. Okazuje się ednak, że dokument jest autentyczny. Opatrzony jest datą 14 maja 2018 r. Jako adresata wskazano szefa CBA Ernesta Bejdę. Jest podpisany przez agenta specjalnego Biura .

"Uprzejmie informuję o próbie przekupstwa mojej osoby przez posła na Sejm Rzeczypospolitej (tu pada nazwisko polityka – przyp. red.). Począwszy od miesiąca marca br. asystent posła (tu pada nazwisko – przyp. red.) kontaktował się kilkukrotnie z moim przyjacielem , byłym funkcjonariuszem Straży Granicznej (tu pada nazwisko – przyp.red.), proponował przez niego "układ" dla mnie w zamian za przekazanie (tu pada nazwisko – przyp.red.) nagrania wideo z politykiem Prawa i Sprawiedliwości, na których polityk ten dokonuje obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych z nieletnią kobietą, prawdopodobnie Ukrainką, zatrudnioną w jednej z agencji towarzyskich na Podkarpaciu" – pisze agent CBA.

Dalej czytamy: "W ramach 'układu' miałem otrzymać do wyboru etat Komendanta Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej albo inne stanowisko kierownicze w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nie wiem skąd (tu pana imię i nazwisko – przyp.red.) wszedł w posiadanie informacji o tym, że byłem dysponentem powyższego nagrania oraz skąd wiedział o tym, że (tu pada imię i nazwisko –przyp.red.) jest moim przyjacielem".

Na raporcie jest też pieczątka CBA potwierdzająca fakt, że pismo wpłynęło 16 maja 2018 r. Potwierdza to Biuro. - Autorem wskazanego dokumentu jest funkcjonariusz, który w maju ubiegłego roku został zwolniony z CBA. Wcześniej wobec funkcjonariusza prowadzone było kontrolne postępowanie sprawdzające, tym samym był odsunięty od informacji niejawnych. Tezy, o których mówi, wskazane na wstępie pisma, były weryfikowane przez CBA. Nie potwierdzono opisywanych przez b. funkcjonariusza wydarzeń. Co więcej, sam autor pisma nie dostarczył żadnych dowodów w opisywanej przez siebie sprawie - mówi Wirtualnej Polsce rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Rzecznik PiS Beata Mazurek przekazała nam, że nie zna sprawy. - Nie dotarła do mnie taka informacja - mówi Wirtualnej Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Racja Stanu": Michała Kobosko przepytał Andrija Deszczycę, ambasadora Ukrainy w Polsce

Pokaż...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tagi: cba ernest bejda pis

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .