Trwa ładowanie...
d3j6pjt

Adam Hofman: są dwie rzeczy, które mogą wywrócić PiS. O czym mówi ich były rzecznik?

Czy coś może zaszkodzić PiS? W sondażach bryluje. Jednak Adam Hofman zwraca uwagę na kilka rzeczy. - To wywołuje burzę polityczną - ocenia ewentualne zmiany w rządzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS, sejm, szydło
PiS, sejm, szydło (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d3j6pjt

Zdaniem Hofmana Polacy wybrali PO, bo mieli być profesjonalni i europejscy. PiS miał inną rolę do spełnienia.

- PiS te swoje rzeczy już zrobił - mamy 500+, mamy przywracanie godności - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM były rzecznik PiS Adam Hofman.

- Ten bodziec już przestaje działać. Za chwilę musi być jakiś nowy. To jest czynnik, który może zaszkodzić Prawu i Sprawiedliwości - czyli bodziec 500 plus przestanie działać, nie będzie nowego. Jest też drugi - zmiana trendu. To są dwie rzeczy, które mogą wywrócić PiS - ocenił.

d3j6pjt

"Duda musi być gotowy"

Dodał, że obecnie rządzący skupiają się bardzo na zmianie Polski. - Buzek ze swoimi czterema reformami to było przedszkole. Tu mamy reformę głębokiego państwa, tych jego podstaw - tłumaczył gość Roberta Mazurka. Przyznał także, że wybór Krzysztofa Łapińskiego na sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP to merytoryczna decyzja. - Prezydent musi być gotowy na zmianę tendencji, która w Europe jest zauważalna. To jest taka youngizacja, taki nacisk na młodość polityki. Idzie tendencja, by wybierać ludzi młodszych. Andrzej Duda musi być na tą tendencję gotowy i myślę, że Krzysztof Łapiński mu w tym pomoże - mówił Hofman.

Według byłego rzecznika PiS, przed kampanią wyborczą Andrzej Duda musi "pozamykać pewne rzeczy, które się pootwierały”. - Choćby od próby zrobienia go jakąś negatywną ikoną popkultury. Musi umiejętnie to pozasypywać, wrócić do Andrzeja Dudy z kampanii wyborczej - przyznał gość Porannej rozmowy w RMF FM.

Odniósł się także do plotek o planowanej rekonstrukcji rządu. - Jest rząd, który trzyma popularność partii - co zmieniać, jak działa? Wyjmie się jednego ministra, który ma kontrowersyjne wypowiedzi, ale to jest jakieś środowisko polityczne - to wywołuje burzę polityczną. Każda rekonstrukcja daje trochę oddechu, ale daje też trochę konfliktu - stwierdził.

d3j6pjt

PiS cały czas na szczycie

Partia rządząca mimo krytyki jednak cały czas utrzymuje się na pierwszym miejscu.

Prawo i Sprawiedliwość zyskuje 3 punkty proc., Platforma Obywatelska traci 4 względem poprzednich sondaży. 32 proc. badanych zagłosowałoby na PiS, 27 proc. na PO. 9 proc. poparcia dla Kukiz’15. Nowoczesna z 8 proc. poparciem, 6 proc. dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej - wynika znajnowszego sondażu KANTAR Millward Brown dla „Faktów” TVN i TVN24.

Zobacz też: Rok programu 500+. Jakie zmiany nas czekają?

d3j6pjt

Podziel się opinią

Share

d3j6pjt

d3j6pjt
Więcej tematów