Abp Józef Wesołowski usunięty z oficjalnej fotografii

Abp Józef Wesołowski, były nuncjusz na Dominikanie odwołany przez papieża Franciszka po oskarżeniach o pedofilię, został usunięty z oficjalnej fotografii Konferencji Episkopatu Dominikany - pisze brytyjski serwis "The Telegraph".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zestawienie fragmentów zdjęcia oryginalnego i zdjęcia wyretuszowanego opublikowane przez "The Telegraph"
Zestawienie fragmentów zdjęcia oryginalnego i zdjęcia wyretuszowanego opublikowane przez "The Telegraph" (telegraph.co.uk)

Na oryginalnym zdjęciu twarz abpa Wesołowskiego widoczna była w drugim rzędzie. Na fotografii wyretuszowanej w tym miejscu widać emerytowanego biskupa Francisco José Arnáiza.

Zmianę na zdjęciu zamieszczonym na stronie Konferencji Episkopatu Dominikany jako pierwsza zauważyła lokalna gazeta "La Opinion". Po jej publikacji, fotografia została usunięta.

"The Telegraph" przypomina, że podobnie postępowano ze zdjęciami, na których widoczny był Lew Trocki po tym, jak Józef Stalin uznał go za wroga ZSRR.

Nuncjusz apostolski na Dominikanie abp Wesołowski został w sierpniu 2013 r. odwołany ze stanowiska w związku z oskarżeniami o pedofilię. Podawano wtedy, że Watykan wszczął postępowanie wobec zarzutów pedofilii.

Watykańskie postępowanie w związku z zarzutami wobec abpa Wesołowskiego toczy się w Kongregacji Nauki Wiary, która zajmuje się wszystkimi takimi przypadkami. Najwyższą karą kościelną za pedofilię jest wykluczenie ze stanu duchownego.

Źródło: "The Telegraph", PAP

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.