WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
sąd

9 miesięcy za ustawienie przetargu w "Halembie"

Na dziewięć miesięcy w zawieszeniu na dwa lata oraz grzywnę skazał sąd w Rudzie Śląskiej Ewę K., oskarżoną o udział w ustawieniu przetargu na likwidację ściany wydobywczej w kopalni "Halemba". W czasie prowadzenia tych prac w listopadzie 2006 r. zginęło 23 górników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
9 miesięcy za ustawienie przetargu w "Halembie"
(PAP)
WP

Prokuratura zarzuciła kobiecie poświadczenie nieprawdy w dokumentacji przetargowej. Przetarg ostatecznie wygrała firma Mard. Jeszcze w czasie śledztwa kobieta przyznała się do winy i złożyła wniosek o wydanie wyroku bez procesu. Wymiar kary uzgodniony wcześniej z prokuratorem zaakceptował sąd. Oskarżona nie przyszła na rozprawę.

Sprawa przetargu w "Halembie" to jeden z wątków śledztwa, prowadzonego przez gliwicką prokuraturę. W dalszym ciągu toczy się zasadnicza część postępowania, dotycząca tragedii w tej kopalni. Podejrzanych w nim jest 19 osób, którym prokuratura zarzuciła m.in. narażenie górników na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz niedopełnienie przepisów bezpieczeństwa i fałszowanie dokumentów.

Polub WP Wiadomości
WP
WP