Trwa ładowanie...
d40a1xb

7-latka walczy o pomoc dla chorego taty. Dziewczynka pojawiła się we wzruszającym nagraniu

Mała Matylda z Krakowa swoim zaangażowaniem i determinacją udowadnia, że pomimo przeciwności losu nie wolno się poddawać. W październiku ojciec dziewczynki dowiedział się, że jest chory na białaczkę. Rodzina i przyjaciele chorego na czele z córką zorganizowali akcję i z całych sił wierzą, że uda się znaleźć dawcę szpiku.
Share
Wzruszający apel dziewczynki o pomoc dla chorego taty
Wzruszający apel dziewczynki o pomoc dla chorego tatyŹródło: Youtube.com, Fot: maryjopl
d40a1xb

Informacja o chorobie Roberta była szokiem dla rodziny, ale bliscy 49-latka robią wszystko, żeby mu pomóc. W sieci pojawiło się wzruszające nagranie, na którym widać dziewczynkę proszącą o pomoc. "Mam na imię Matylda. Mam siedem lat. Chciałabym, żebyście poznali mojego tatę Roberta. On teraz jest bardzo chory na białaczkę"- mówi dziecko.

Robert ma może 3 miesiące na znalezienie dawcy i przejście tej procedury. Bliscy chorego nie tylko nagrali film, ale również zorganizowali akcję zachęcającą do rejestrowania się w bazie dawców szpiku. Na stronie internetowej tatamaraka.pl można przeczytać o Wielkiej Akcji Ślinienia Patyczków, której są inicjatorami. "Wystarczy poślinić patyczek i wypełnić formularz, żeby potencjalnie potem uratować komuś życie" - przekonują.

d40a1xb

Podziel się opinią

Share
d40a1xb
d40a1xb
Więcej tematów