Trwa ładowanie...
d3t9bax

666 lekarzy z Mazowsza zamierza odejść ze szpitali

666 lekarzy z mazowieckich szpitali zamierza w ramach akcji protestacyjnej do końca września odejść z pracy. Już za tydzień, czyli 31 sierpnia, kończy się okres wypowiedzeń złożonych przez 26 lekarzy.
Share
d3t9bax

Jak poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki, z dniem 30 września z pracy ma zamiar się zwolnić kolejnych 640 lekarzy. W Warszawie wypowiedzenia złożyło 14 lekarzy z trzech szpitali.

Według rzecznika wojewody mazowieckiego Maksyma Gołosia, jeśli lekarze nie wycofają złożonych wypowiedzeń, od 1 października mieszkańcom Mazowsza grożą problemy z dostępem do opieki zdrowotnej.

Jak poinformował Gołoś, by zapobiec temu planuje się łączenie kilku oddziałów szpitalnych w jeden i zmniejszenie liczby łóżek w placówkach. Przewidziana jest także reorganizacja personelu lekarskiego - lekarze o pokrywających się specjalnościach, np. zabiegowych (chirurdzy, urolodzy, ginekolodzy) będą się wzajemnie zastępować.

W żadnym ze strajkujących mazowieckich szpitali nie ma protestu głodowego. Nie jest również przewidziana ewakuacja pacjentów do innych placówek opieki zdrowotnej.

Lekarze podjęli ogólnopolski strajk w maju. Najgorsza sytuacja jest na Podkarpaciu, gdzie lekarzy może zabraknąć już od września, ponieważ kończy się trzymiesięczny okres wypowiedzeń, złożonych przez nich w maju.

d3t9bax

Podziel się opinią

Share
d3t9bax
d3t9bax
Więcej tematów