Trwa ładowanie...

60. urodziny Tuska. Czego mu życzą? Szczególną rzecz powiedział Grzegorz Schetyna

Dziś przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk obchodzi 60. urodziny. Na Twitterze pojawia się dużo życzeń. Jakich?

Share
60. urodziny Tuska. Czego mu życzą? Szczególną rzecz powiedział Grzegorz SchetynaŹródło: PAP
d4gichh

Donald Tusk ma ostatnio powody do zadowolenia, a z pewnością do satysfakcji. Z ostatniego sondażu wynika, że wygrałby z Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich. Wielu Polaków zatem życzy mu powrotu do polskiej polityki. Czego jeszcze?

Życzenia złożył też Grzegorz Schetyna i zadeklarował jedną rzecz.

d4gichh

- Nie miałem jeszcze okazji [złożyć Donaldowi Tuskowi życzeń]. Życzę drugiej części, czyli następnych 60 lat w dobrym zdrowiu i świetnej formie, nie tylko fizycznej, ale też politycznej. Takiej, jaką zaprezentował chociażby w ciągu ostatniego, 8-godzinnego spotkania z prokuratorem w Warszawie i po tym marszu i 2,5 roku pokazuje, że jest w dobrej formie - mówił na briefingu w Poznaniu.

- Mówiłem o tym rok temu jako pierwszy. Wydawało mi się, że to wszystko jest takie naturalne, że to jest bardzo dobrze napisane przez los. Donald Tusk skończy w grudniu [2019 roku] kadencję w Brukseli, to będzie 4 miesiące przed wyborami prezydenckimi. Jeżeli wyraziłby taką wolę - wtedy to powiedziałem - byłby najlepszym kandydatem opozycji na urząd prezydenta. Szczególnie, że mamy tak wiele zastrzeżeń do prezydentury Andrzeja Dudy, że warto, żeby Polacy znowu uwierzyli, że Polska warta jest i zasługuje na dobrego, szanowanego, skutecznego prezydenta i wierzę, że tak się stanie. Ale to oczywiście jego decyzja. Jestem przekonany, że wtedy, na początku 2020 roku Tusk nie będzie kandydatem opozycji na prezydenta, tylko koalicji rządzącej- dodał.

Dowody sympatii niektórzy okazali ostatnio na dworcu w Sopocie i Warszawie, jak odśpiewano Tuskowi "Sto lat" i odprowadzono do prokuratury na przesłuchanie. Skomentował to też sam Tusk.

Nie wszyscy zapewne złożą mu dziś życzenia. Po zorganizowanej akcji powitania Donalda Tuska w Warszawie bardzo krytycznie wypowiadał się na ten temat *Paweł Kukiz *.

- Nie sądzę, że [Donald Tusk] może tutaj coś zmienić. Bardzo bym chciał, żeby sprzyjał Polsce, pomagał Polsce, żeby nie wypowiadał się źle o Polsce, krytycznie, bo różni przedstawiciele w różnych instytucjach europejskich krajów, które tam delegują swoich przedstawicieli, które zwykle starają się pomagać tym krajom, również i tutaj tego bym sobie przede wszystkim życzył - mówił z kolei Mateusz Morawiecki w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM.

Ale urodziny Tuska to też okazja do oceny jego polityki - bardzo krytycznej oceny.

d4gichh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gichh
d4gichh
Więcej tematów