Trwa ładowanie...
d2b73mv

52 razy podchodziła do konkursu na sędziego. Ziobro Magdalenę Mroczkowską awansował na prezesa sądu

Zbigniew Ziobro powołał ją na prezesa po niecałych dwóch latach pracy. Jej poprzedniczka miała za sobą 20-letni staż.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest nowa prezes Sądu Rejonowego w Wałbrzychu
Jest nowa prezes Sądu Rejonowego w Wałbrzychu (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
d2b73mv

Magdalena Mroczkowska została nową szefową Sądu Rejonowego w Wałbrzychu. Droga do tego stanowiska była jednak wyjątkowo długa.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", Mroczkowskiej sędzią udało się zostać dopiero w lutym 2016 roku, po nieudanych... 51 startach w konkursach.

Wiadomo, że nowa prezes sądu ma 36 lat. Jako sędzia pracowała w Sądzie Rejonowym Warszawa-Mokotów, potem w sądach we Wrocławiu, a od stycznia w Wydziale VIII Cywilnym w Wałbrzychu.

d2b73mv

Zobacz też: Ziobro, Duda czy Kaczyński. Kto wygrywa batalię o sądownictwo?

Doświadczenie nie jest najważniejsze?

Mroczkowska na stanowisku prezesa Sądu Rejonowego w Wałbrzychu zastąpiła Aleksandrę Abramowską-Podlińską, której kadencja miała skończyć się dopiero 21 listopada 2018 roku. To sędzia z 20-letnim stażem.

d2b73mv

Według "Gazety Wyborczej" decyzja o jej odwołaniu przyszła do sądu faksem w poniedziałek. Co więcej, jak podaje dziennik, nie podano wyraźnego powodu dymisji.

Przypomnijmy, że nowa ustawa o sadach powszechnych pozwala ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze odwoływać prezesów i wiceprezesów sądów powszechnych bez podania przyczyn, a także samodzielnie powołać na ich miejsce nowych.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d2b73mv

Podziel się opinią

Share
d2b73mv
d2b73mv
Więcej tematów