Trwa ładowanie...
d3lehsg

500 koni uciekało przed ogniem. Poruszające wideo

W Kaliforni od 4 listopada szaleją gigantyczne pożary. Ogień dotarł do największego w stanie ośrodka treningowego dla koni. Nie wszystkie zwierzęta przeżyły.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
500 koni uciekało przed ogniem. Poruszające wideo
(Youtube.com)
d3lehsg

To był prawdziwy chaos. Ogień podchodził pod zabudowania ośrodka w San Diego, a jego pracownicy biegali od stajni do stajni i otwierali koniom bramy. Pół tysiąca przerażonych zwierząt w dzikim pędzie uciekało przed pewną śmiercią. Chwilę później ich dom ogarnęły płomienie.

Jeden z pracowników, który został jak najdłużej, by uratować możliwie wiele zwierząt, wymagał później pomocy lekarskiej. Duszący dym poddusił go - donosi insideedition.com.

Na nagraniu widać jak opiekunowie próbują zapanować nad spanikowanymi zwierzętami. One rozbiegają się na wyszstkie strony, gdy ludzie tymczasem próbują zebrać je w jednym miejscu i wyprowadzić jak najdalej od ognia. Większość zwierząt uratowano. Niestety ok. 30 padło.

d3lehsg

Nie tylko konie z San Diego uciekają przed wielkim ogniem w Południowej Kalifornii. Kierowcy opuszczający Los Angeles widzieli ogiera biegnącego wzdłuż autostrady. Uciekał tam, gdzie jechali wszyscy kierowcy. Pożary zniszczyły już ponad 500 budynków. Ponad 200 tys. ludzi musiało się ewakuować. W tym roku pożary są szczególnie dotkliwe, bo w większych opadów w tym regionie USA nie było od marca.

Pożary nękają stan niespełna tydzień, a już mówi się o rekordowych rozmiarach tragedii. Wszystko przez silny, pustynny wiatr zdolny prznosić ogień nawet nad wielopasmowymi autostradami. Niedawno osiągał prędkość przekraczającą nawet 100 km/h. Silnie wiać ma do końca tygodnia. Ogień dotarł już do słynnej dzielncy Los Angeles Bel Air. Znajdują się tam m.in. kampus Uniwersytetu Kalifornijskiego i Getty Museum. W kolekcji placówki znajdują się warte miliony dolarów dzieła sztuki m.in. ze starożytnej Grecji i Rzymu.

*Zobacz także: Zapłakana Sowińska wspomina wypadek na koniu: "Przez pół roku nie mogłam chodzić!" *

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3lehsg

Podziel się opinią

Share

d3lehsg

d3lehsg
Więcej tematów