Trwa ładowanie...
ycipk-1zaz5o
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

4-latki idą do szkoły, bo nie ma miejsc w przedszkolach

Ponad pół tysiąca pięciolatków i czterolatków z
Radomia pójdzie od września do szkoły. Taką decyzję podjął
wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek, ponieważ dla dzieci zabrakło
miejsc w przedszkolach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
4-latki idą do szkoły, bo nie ma miejsc w przedszkolach
(AFP)
ycipk-1zaz5o

Wiceprezydent Radomia wyjaśnił, że w tym roku zabrakło miejsc dla ponad 500 dzieci. Dlatego od nowego roku szkolnego w 9 szkołach, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkoli, zostanie utworzonych 20 oddziałów przedszkolnych, do których trafią głównie pięciolatki, ale także mniej liczna grupa czterolatków - stwierdził Fałek.

Podkreślił, że w szkołach stworzone zostaną identyczne warunki jak w przedszkolach, jeśli chodzi o kadrę, wyposażenie sal oraz zabezpieczenie dla dzieci całodziennego wyżywienia. Do końca roku rodzice mają podpisać umowy z dyrektorami przedszkoli i możemy przystąpić do adaptacji pomieszczeń, zakupu mebli, przystosowania sanitariatów do wymogów Sanepidu i budowy placów zabaw - dodał Fałek.

Wiceprezydent powiedział, że dla miasta takie rozwiązanie jest o wiele bardziej korzystne pod względem finansowym niż budowa nowych obiektów przedszkolnych. W sumie cała operacja ma kosztować około 2,5 mln zł. Tymczasem chcąc wybudować 5 przedszkoli po 7 mln zł każde, musielibyśmy wydać 35 mln zł - przekonywał Fałek.

ycipk-1zaz5o

W ub. roku z radomskich przedszkoli do szkół przeniesiono wszystkie sześciolatki - ponad 600 dzieci. Wiceprezydent Radomia ma nadzieję, że w tym roku eksperyment uda się także z pięciolatkami. To żadna rewolucja. Dzisiaj coraz częściej mówi się o objęciu pięciolatków wczesnoszkolną edukacją. W Radomiu jesteśmy o krok przed tym, co będzie się działo w Polsce za dwa czy trzy lata - stwierdził Fałek.

W Radomiu działają 22 przedszkola. Od nowego roku szkolnego do placówek przedszkolnych uczęszczać będzie 3200 dzieci.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1zaz5o

ycipk-1zaz5o
ycipk-1zaz5o
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów