Trwa ładowanie...
d48le6f
warszawa

32 osoby ranne w wypadku autobusu w Warszawie

32 osoby zostały ranne w wypadku autobusu miejskiego, który uderzył w słup latarni przy zjeździe z Mostu Poniatowskiego w Warszawie. Według ratowników, stan kilku osób może być ciężki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
32 osoby ranne w wypadku autobusu w Warszawie
d48le6f

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/powazny-wypadek-autobusu-w-warszawie-6038644438483585g )
Poważny wypadek warszawskiego autobusu

Około godz. 20. nadal były utrudnienia w ruchu. Nieprzejezdny był pas mostu w kierunku warszawskiej Pragi, ale usunięto już wrak autobusu. Korki tworzyły się też w całym centrum Warszawy.

d48le6f

Do wypadku doszło po godz. 17. Jak poinformował dziennikarzy rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Sokołowski, kierowca autobusu (linii 117) był trzeźwy. Według jego relacji, jakieś auto zajechało drogę i autobus musiał gwałtownie skręcić w prawo. Wtedy uderzył w słup. Na razie nie wiadomo, jakie to było auto.

Apelujemy do osób, które przejeżdżały wówczas mostem, mają jakieś informacje lub coś widziały, by zgłaszały się na policję - powiedział Sokołowski.

W autobusie było tłoczno. Ratownicy mówili, że część pasażerów wpadła w panikę. Każdy prosił o pomoc. Dopiero po pewnym czasie się uspokoili - relacjonowali.

Na miejsce przyjechało 7 zastępów straży pożarnej. Dla rannych rozstawiono namiot medyczny; tam wyselekcjonowano osoby, które trzeba było zawieźć do szpitala w pierwszej kolejności.

d48le6f

Nie było osób wymagających natychmiastowej interwencji. Głównie mieliśmy do czynienia z urazami głowy, złamaniami i stłuczeniami. Każdy uraz komunikacyjny może jednak zagrażać życiu - podkreślił lekarz pogotowia ratunkowego Piotr Łukiewicz. Dodał, że stan ok. 10-30 proc. rannych można było określić jako ciężki.

Część osób wychodziła z wraku autobusu o własnych siłach, innych wynosili ratownicy i inni współpasażerowie - dodał.

Jak zaznaczają ratownicy, mimo że o tej porze na moście był duży ruch, tylko trzej kierowcy zatrzymali się, by pomóc rannym.

d48le6f

Podziel się opinią

Share
d48le6f
d48le6f
Więcej tematów