Trwa ładowanie...

31-latek z Polski dostał 14 lat. Zginęło przez niego 8 osób

Po pijanemu w środku nocy zatrzymał się ciężarówką na autostradzie w Anglii.

Share
31-latek z Polski dostał 14 lat. Zginęło przez niego 8 osób
Źródło: Youtube.com
d2l7p9f

Zakończył się proces obu sprawców wypadku z sierpnia 2017 roku. Na początku marca Polaka, Ryszarda M., uznano winnym, że przez niebezpieczną jazdę doprowadził do śmierci 8 osób. Także do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 4 innych. 31-latek spędzi 14 lat za kratami, na 17 lat stracił prawo prowadzenia pojazdów. Współsprawca wypadku, 54-letni David Wagstaff dostał 3 lata i 4 miesiące. W chwili wypadku rozmawiał przez telefon. Zagapił się i uderzył w minibusa z turystami, wbijając go pod stojącą na drodze cieżarówkę Polaka.

Próbował pan zrzucić winę na wszystkich, tylko nie na siebie. Jest pan upartym kłamcą. Nie okazał pan cienia skruchy - powiedział Polakowi sędzia Francis Sheridan.

Według brytyjskiej policji sierpniowy wypadek był najbardziej tragicznym od 24 lat. Wśród ofiar byli turyści z Indii, którzy przyjechali do Europy na wycieczkę. Jechali z Nottingham do Londynu. Później mieli w planach odwiedzić Disneyland w Paryżu. Busem podróżowało 11 turystów i kierowca. 8 z nich zginęło. Pozostali trafili na kilka tygodni do szpitala, wśród nich była czteroletnia dziewczynka, która straciła rodziców w wyniku katastrofy.

Zobacz także: Wypadek we wsi Wieniec-Zalesie. Czołowe zderzenie z pijanym kierowcą

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d2l7p9f

Podziel się opinią

Share
d2l7p9f
d2l7p9f
Więcej tematów