Trwa ładowanie...
d1nf0mf
polska

3 stopień zagrożenia dla dwóch województw. Ostrzeżenie przed burzami z gradem i upałami

IMGW wydał ostrzeżenia 3 stopnia dla województwa lubelskiego i podkarpackiego. Przestrzega przed upałem oraz gwałtownymi opadami deszczu z gradem. Maksymalna temperatura na tych terenach może dobić do 35 stopni Celsjusza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
3 stopień zagrożenia dla dwóch województw. Ostrzeżenie przed burzami z gradem i upałami
(PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d1nf0mf

IMGW podał, że w Polsce będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

Polska została podzielona, bo od zachodu kraju jest pod wpływem klina Wyżu Azorskiego, a wschód kraju w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, związanego z niżem znad południowej Szwecji. Nad wschodnią Polskę napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe a od zachodu, za frontem, chłodniejsze, polarno-morskie.

Jak bezpiecznie przetrwać burzę? Zobacz wideo

Dlatego właśnie we wschodniej części kraju mogą wystąpić burze, miejscami nawet z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm.

d1nf0mf

Temperatura maksymalna nawet do 35 st. C na południowym wschodzie. Uwaga, w czasie burz wiatr będzie bardzo silny, w porywach nawet do 100 km/h.

Polscy Łowcy Burz: skutki burz są tragiczne

"Dzisiaj burze (jednak o słabszej sile niż te, które miały miejsce w ciągu nocy) możliwe są w głównie w regionach wschodniej i południowo-wschodniej części kraju. Mogą towarzyszyć im silne porywy wiatru, ulewne opady deszczu, niewykluczone również opady gradu. Uspokajamy jednak, że ogólnie ich siła będzie mniejsza" - podali Polscy Łowcy Burz na Facebooku.

Dodają jednak, że skutki ostatnich burz są tragiczne. Według najnowszych danych, 4 osoby nie żyją, a bez prądu jest ok. 500 tys. odbiorców.

d1nf0mf

Podziel się opinią

Share

d1nf0mf

d1nf0mf
Więcej tematów