Policja
marihuana
23-02-2016 (13:58)

25 kg marihuany o wartości ponad miliona złotych przechwycone przez policję

• Policjanci z Grudziądza udaremnili przemyt 25 kilogramów [ marihuany ]( https://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-marihuany )
• Łączna wartość [ narkotyków ]( https://portal.abczdrowie.pl/klasyfikacja-narkotykow ) to ponad milion złotych
• Zatrzymani przemytnicy to dwaj 25-letni mieszkańcy Grudziądza
• Grozi im kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
25 kg marihuany o wartości ponad miliona złotych przejęte przez policję
25 kg marihuany o wartości ponad miliona złotych przejęte przez policję (Policja.pl, Fot: Policja)

Przemyt pokaźnej ilości narkotyków został udaremniony w ostatni czwartek w Zgorzelcu, jednak dopiero dziś policja ujawniła fakty. Akcję przeprowadzili policjanci z Grudziądza we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Marihuanę próbowali przemycić dwaj mieszkańcy Grudziądza. Jadąc samochodem dostawczym zostali zatrzymani przez patrol Straży Granicznej. Strażnicy w trakcie kontroli na jednej z palet z ciastkami zauważyli skrzynię, w której znajdowały się dwa pakunki owinięte czarną folią. Po analizie okazało się, że worki wypełnione są marihuaną o łącznej wadze 25 kilogramów.

Łączna wartość narkotyków, które przejęli policjanci z Grudziądza to ponad milion złotych. Według szacunków można było przygotować z niej 50 tysięcy porcji. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch 25-latków. Wobec jednego z nich sąd na wniosek prokuratury rejonowej w Zgorzelcu zdecydował się zastosować 3-miesięczny areszt. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.