Trwa ładowanie...
d1b5k7f

22-letni słupszczanin zaatakował policjanta nożem kuchennym. Padły strzały

• Słupscy policjanci użyli broni wobec 22-latka, który zaatakował ich nożem kuchennym • Prok. Korycki: wszczęto śledztwo w sprawie czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego • Kom. Czerwiński: ataki na interweniujących policjantów zdarzają się niemal codziennie
Share
22-letni słupszczanin zaatakował policjanta nożem kuchennym. Padły strzały
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d1b5k7f

- Prokuratura Rejonowa w Słupsku wszczęła śledztwo w sprawie czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego z użyciem noża. Na miejscu zdarzenia prokurator wraz z grupą dochodzeniowo-śledczą przeprowadził oględziny, zabezpieczając broń policjantów, amunicję oraz łuski. Zabezpieczono też znajdujące się w mieszkaniu noże oraz wykonano inne czynności procesowe - informuje Wirtualną Polskę prok. Jacek Korycki z Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Krótko po północy słupscy funkcjonariusze zostali wezwani w sprawie awantury, do której miało dojść w jednym z mieszkań przy ul. Niepodległości. Policjanci zastali na miejscu pięć osób. Na widok funkcjonariuszy jeden z mężczyzn wpadł w szał. 22-latek wziął nóż kuchenny i zaatakował policjanta. Zadał mu rany kłute twarzy oraz pleców. Wówczas zaatakowany mundurowy oddał dwa strzały. Napastnik ma obrażenia brzucha, ramienia i kości udowej. Obaj mężczyźni trafili do szpitala. Życiu żadnego z nich nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Ataki na interweniujących policjantów zdarzają się niemal codziennie. Policjanci przechodzą specjalistyczne szkolenia z zasad postępowania w tego typu sytuacjach. Jesteśmy służbą powołaną do ochrony obywateli, a nie tylko interweniujących. Dlatego też nie możemy ulegać agresji napastnika. Policjant, mierząc w dolne partie ciała, chciał go zatrzymać. Obaj funkcjonariusze legitymują się długoletnią służbą. Sprawca zaś był wcześniej znany policji - mówi Wirtualnej Polsce kom. Robert Czerwiński, oficer prasowy słupskiego garnizonu.

d1b5k7f

Własną kontrole prowadzą funkcjonariusze z gdańskiej komendy wojewódzkiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że patrolujący zachowali się prawidłowo, a użyte przez nich środki były adekwatne do warunków interwencji. Odrębne postępowanie wyjaśniające prowadzić będzie słupska prokuratura.

Jak wynika z policyjnych statystyk, tylko w latach 2010-2014 doszło do prawie dwóch tys. stwierdzonych przypadków ataków na funkcjonariuszy publicznych, z czego wszczęto prawie 1,6 tys. śledztw.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1b5k7f

Podziel się opinią

Share
d1b5k7f
d1b5k7f
Więcej tematów