Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
irak
07-05-2006 (07:45)

21 zabitych w zamachu bombowym w Karbali

Samochód-pułapka wybuchł w
świętym mieście szyitów Karbala w południowym Iraku, zabijając 21
osób i raniąc 52 - poinformowała policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
21 zabitych w zamachu bombowym w Karbali
(AFP)
WP

Zamachu dokonano w pobliżu głównego dworca autobusowego w Karbali. Wszystkie ofiary są cywilami.

Mniej więcej w tym samym czasie dwa samochody-pułapki eksplodowały w Bagdadzie. Jeden detonował w dzielnicy Adhamija obok irackiego patrolu wojskowego, zabijając osiem osób i raniąc 15 - przy czym ofiary to zarówno żołnierze, jak i cywile. Drugi zamach, dokonany również w północnej części stolicy, spowodował śmierć jednego cywila i ranienie pięciu.

W ostatnim czasie w Iraku sunnicka opozycja zbrojna wzmogła terrorystyczne ataki na szyitów. Jest to niewątpliwie reakcja na obecne reformy polityczne, ukierunkowane na wzrost roli dyskryminowanych dotąd szyitów w życiu publicznym.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP