Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

15-letni Niemiec zgwałcił 82-latkę

15-letni obywatel Niemiec zgwałcił 82-letnią mieszkankę Wiżajn (Podlaskie). Chłopak przebywał w Polsce w rodzinie zastępczej, gdzie miał przejść proces resocjalizacji - poinformował rzecznik suwalskiej policji Krzysztof Kapusta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Do gwałtu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Policję o zdarzeniu poinformował w poniedziałek lekarz, do którego zgłosiła się kobieta.

Policja zatrzymała również dwóch mieszkańców Wiżajn, którzy mogli być świadkami gwałtu. Jak poinformował Kapusta, na razie nie mogą być przesłuchani, gdyż w chwili zatrzymania mieli po dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

15-latek z Niemiec był jednym z kilku osób przebywających na Suwalszczyźnie w ramach resocjalizacji. We wsi Stankuny w gm. Wiżajny działa ośrodek dla tzw. trudnej młodzieży niemieckiej. Ośrodek znajduje młodym Niemcom - którzy mieli konflikt z prawem - polskie rodziny, gdzie trafiają oni na okres kary, jaki wymierzy im niemiecki sąd dla nieletnich. Rodziny te otrzymują za opiekę wynagrodzenie. 15-latek przebywał w Wiżajnach u rodziny zajmującej się rolnictwem.

15-latek został przewieziony do Izby Dziecka w Białymstoku.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów