Trwa ładowanie...
dcw2pkq

11 listopada 2019 w Krakowie. Bieg, rajd i inne atrakcje na Święto Niepodległości

Święto Niepodległości 2019 będzie obchodzone także w Krakowie. Sprawdź, jak będą wyglądały uroczystości i jakie atrakcje odbędą się w twoim mieście.
Share
11 listopada 2019 w Krakowie. Jak będą wyglądały obchody Święta Niepodległości? Sprawdź atrakcje
11 listopada 2019 w Krakowie. Jak będą wyglądały obchody Święta Niepodległości? Sprawdź atrakcjeŹródło: East News, Fot: MAREK LASYK/REPORTER
dcw2pkq

11 listopada w Krakowie. Weź udział w Biegu Niepodległości

11 listopada odbędzie się Bieg Niepodległości. O 14:00 uczestnicy wyruszą z deptaku przy Alei Focha na 11-kilometrową trasę po miejskich bulwarach. Tego dnia można też wziąć udział w Krakowskiej Mili Niepodległości – biegu na dystans 1918 metrów. Dla dzieci i młodzieży będą zorganizowane osobne zawody w kilku kategoriach wiekowych.

Zgłoszenia na Krakowski Bieg Niepodległości przyjmowane są w biurze zawodów zlokalizowanym w Centrum Sportu Niepełnosprawnych, al. Marszałka Ferdinanda Focha 40. Rok temu w imprezie wzięło udział ponad 2900 osób. Podczas biegu będą zbierane pieniądze na rzecz Fundacji Schola Cordis profesora Janusza Skalskiego, która kupuje sprzęt medyczny dla dzieci z wadami serca.

dcw2pkq

11 listopada w Krakowie. Rajd rowerowy i koncert piosenek

Święto Niepodległości można uczcić także na rowerach. O 10:00 z Rynku Głównego (na rogu ulic św. Anny i Wiślnej) wystartuje Rajd Niepodległości. Kolarze ruszają w kierunku Ojcowskiego Parku Krajobrazowego, a po drodze odwiedzą między innymi Dolinę Prądnika i Tenczyński Park Krajobrazowy. Trasa o długości 101 kilometrów zakończy się na Kopcu Kościuszki. Przewidywane zakończenie imprezy około 15:00. Na to wydarzenie nie obowiązują zapisy.

W Święto Niepodległości na Rynku Głównym odbędzie się po raz 75. Krakowska Lekcja Śpiewania. Jej hasłem będzie "Radosna Niepodległości". Artyści Teatru Loch Camelot zaśpiewają najpiękniejsze pieśni i piosenki patriotyczne. Zachęcą do śpiewu publiczność, która będzie miała do dyspozycji 6500 bezpłatnych śpiewników.

W wersji elektronicznej śpiewnik na 11 listopada zostanie udostępniony na stronie internetowej bibliotekapiosenki.pl.

dcw2pkq

Podziel się opinią

Share
dcw2pkq
dcw2pkq
Więcej tematów