Trwa ładowanie...
smoleńsk

10 kwietnia wiec poparcia dla Donalda Tuska? Jest reakcja samego zainteresowanego

10 kwietnia to dobry termin na wiec poparcia dla Tuska? Na komunikat zareagował sam szef Rady Europejskiej. Pod jego wpisem już jest mnóstwo komentarzy.

Share
10 kwietnia wiec poparcia dla Donalda Tuska? Jest reakcja samego zainteresowanego
Źródło: East News
d4hsbe9

Warszawski ratusz poinformował, że 10 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbędzie się 6 zgromadzeń, m.in. wiec poparcia dla Donalda Tuska na skwerze Hoovera. Tusk stwierdził, że data jest wysoce niefortunna. "Wierzę w dobre intencje organizatorów wiecu poparcia dla mnie, ale uważam, że data 10.04 jest wysoce niefortunna" - napisał na Twitterze.

d4hsbe9

Pod wpisem Donalda Tuska cały czas pojawiają się komentarze.

Do Urzędu m.st. Warszawy wpłynęło pismo Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w którym poinformował Prezydenta m.st. Warszawy o organizacji państwowych obchodów 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zgodnie z przekazanymi informacjami zawartymi przy tym piśmie, uroczystości te rozpoczną się o godz. 20.00 w niedzielę, 9 kwietnia br., a zakończą o godz. 24.00 w poniedziałek 10 kwietnia br.

Pismem z 16 marca 2017 r. Biuro Ochrony Rządu poinformowało Urząd m.st. Warszawy, że w związku z organizacją planowanych państwowych obchodów 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej, działaniami ochronnymi objęte zostaną strefy bezpieczeństwa w rejonach: ul. Krakowskie Przedmieście (od ul. Karowej do placu Zamkowego), plac Zamkowy, ul. Świętojańska i ul. Kanonia. Działania ochronne mają polegać na wygrodzeniu wskazanych stref bezpieczeństwa, które rozpocznie się w sobote, 8 kwietnia 2017 r.

d4hsbe9

W związku z brakiem dostępności do tego terenu urząd miasta wydał 16 zakazów zgromadzeń zgłoszonych na 10 kwietnia w tych samych miejscach. Urząd nie ma prawnej możliwości, aby wydać zgodę na zgromadznie planowe na tym samym terenie co uroczystości państwowe organizowane przez rząd. Dziesięć zgromadzeń zostało zgłoszonych przez środowiska związane z PiS, pozostałe m.in. przez Samoobronę. Wszyscy oni dostali zakaz.

d4hsbe9

Podziel się opinią

Share
d4hsbe9
d4hsbe9
Więcej tematów