WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

10‰ alkoholu, dawka śmiertelna przekroczona dwukrotnie

Do szpitala w Ostródzie trafił 44-letni mężczyzna, który, jak wykazały badania, miał we krwi 10 promili alkoholu. Według specjalistów, śmiertelna dawka alkoholu to 5 promili.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Mężczyznę, który leżał nieprzytomny na ulicy pod blokiem, przywiozła do szpitala policja. Został umieszczony na oddziale intensywnej opieki medycznej, ponieważ nastąpiło u niego zatrzymanie oddechu i pracy serca.

Wykonane w szpitalu badania krwi wykazały, iż stężenie alkoholu u mężczyzny przekroczyło dwukrotnie dawkę śmiertelną.

W tej chwili jego stan jest ciężki, a rokowania są niepewne. Tak wysokie stężenie alkoholowe może spowodować zmiany neurologiczne - powiedziała lekarz Anna Grabowska.

WP

Zaznaczyła, że to nie pierwszy alkoholowy rekordzista który trafił do ostródzkiego szpitala. Jakiś czas temu lekarze przyjęli pacjenta, który miał we krwi 6,8 promila alkoholu - powiedziała Grabowska.

Rzeczniczka ostródzkiej policji Agnieszka Ceran poinformowała, że policja nie prowadzi żadnego postępowania wobec mężczyzny. Nie uczestniczył w żadnym zdarzeniu, o którym powinna wiedzieć policja.

Jest dorosły i może pić, prawo tego nie zabrania - powiedziała Ceran.

Jak się dowiedziała od mieszkańców Ostródy, mężczyzna znany jest z tego, że od wielu lat nadużywa alkoholu.

WP

Każdego dnia zbierał od ludzi po 2 złote na wino i to mu wystarczyło do szczęścia - powiedział jeden z mieszkańców miasta.

Polub WP Wiadomości
WP
WP