Trwa ładowanie...
d3wg7ax
21-06-2006 15:50

10‰ alkoholu, dawka śmiertelna przekroczona dwukrotnie

Do szpitala w Ostródzie trafił 44-letni mężczyzna, który, jak wykazały badania, miał we krwi 10 promili alkoholu. Według specjalistów, śmiertelna dawka alkoholu to 5 promili.

Share
d3wg7ax

Mężczyznę, który leżał nieprzytomny na ulicy pod blokiem, przywiozła do szpitala policja. Został umieszczony na oddziale intensywnej opieki medycznej, ponieważ nastąpiło u niego zatrzymanie oddechu i pracy serca.

Wykonane w szpitalu badania krwi wykazały, iż stężenie alkoholu u mężczyzny przekroczyło dwukrotnie dawkę śmiertelną.

W tej chwili jego stan jest ciężki, a rokowania są niepewne. Tak wysokie stężenie alkoholowe może spowodować zmiany neurologiczne - powiedziała lekarz Anna Grabowska.

Zaznaczyła, że to nie pierwszy alkoholowy rekordzista który trafił do ostródzkiego szpitala. Jakiś czas temu lekarze przyjęli pacjenta, który miał we krwi 6,8 promila alkoholu - powiedziała Grabowska.

d3wg7ax

Rzeczniczka ostródzkiej policji Agnieszka Ceran poinformowała, że policja nie prowadzi żadnego postępowania wobec mężczyzny. Nie uczestniczył w żadnym zdarzeniu, o którym powinna wiedzieć policja.

Jest dorosły i może pić, prawo tego nie zabrania - powiedziała Ceran.

Jak się dowiedziała od mieszkańców Ostródy, mężczyzna znany jest z tego, że od wielu lat nadużywa alkoholu.

Każdego dnia zbierał od ludzi po 2 złote na wino i to mu wystarczyło do szczęścia - powiedział jeden z mieszkańców miasta.

d3wg7ax
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wg7ax
d3wg7ax
Więcej tematów