Trwa ładowanie...
drkcd9h

1,6 mln zł kosztowało referendum ws. obwodnicy Augustowa

Blisko 1,6 mln zł kosztowało samorząd województwa podlaskiego przeprowadzone w maju referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa przez dolinę rzeki Rospudy - wynika ze sprawozdania finansowego, przygotowanego przez zarząd województwa. W piątek sprawozdanie ukazało się w Internecie.

Share
drkcd9h

Przeprowadzone 20 maja referendum wojewódzkie okazało się formalnie nieważne, bo wzięło w nim udział niespełna 205 tys. osób, czyli 21,56% uprawnionych do głosowania. Dla ważności referendum konieczna była frekwencja przekraczająca 30%.

Przeprowadzono je na wniosek Prawa i Sprawiedliwości. Ponad 90 proc. głosujących odpowiedziało się w referendum za przebiegiem obwodnicy Augustowa w wariancie przygotowanym przez drogowców, czyli przez dolinę Rospudy.

Samorząd szacował, że referendum będzie kosztowało 1,85 mln zł, ale ostatecznie wydano 1,6 mln. Największą część wydatków pochłonęły diety dla członków komisji (blisko 908 tys. zł). Jak wynika ze sprawozdania, dla przeprowadzenia głosowania powołano m.in. 807 obwodowych komisji ds. referendum, 14 komisji powiatowych i trzy miejskie. Ogółem do składów wszystkich komisji powołano 6,6 tys. osób.

Wśród wydatków znalazło się m.in. 46 tys. zł na nagrody dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego za "sprawne organizacyjno-techniczne przygotowanie i przeprowadzenie referendum".

drkcd9h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drkcd9h
drkcd9h
Więcej tematów