Trwa ładowanie...
d3p4lmy
d3p4lmy

"Zdjęcia chrześcijan w tramwajach to prowokacja"

Imam wspólnoty muzułmańskiej w Poznaniu nazwał prowokacją wywieszenie w poznańskich tramwajach zdjęć chrześcijan zamordowanych przez fanatycznych muzułmanów. Zdjęcia są częścią akcji "Męczennicy XXI wieku", zorganizowanej przez Fundację św. Benedykta.
Share
d3p4lmy

Według imama Husama Freikha ten, kto rozwieszał plakaty, chciał wywołać ostrą reakcję muzułmanów. Podczas kazania wygłoszonego w meczecie imam zastrzegł jednak, że muzułmanie nie ulegli prowokacji.

Imam zaapelował też do Kościoła, by powstrzymał takie akcje i ludzi, których celem jest wywołanie nienawiści. Podkreślił również, że na świecie z rąk chrześcijan również ginie wielu wyznawców islamu. Przypomniał między innymi o masakrze ponad 7 tysięcy muzułmanów w Srebrenicy.

Przedstawiciele Fundacji św. Benedykta tłumaczą, że ich akcja nie jest prowokacją, ale wyrazem hołdu dla osób, które zginęły w ostatnich czasach za wiarę.

Plakaty z wizerunkami współczesnych męczenników chrześcijaństwa wywieszono w poznańskich tramwajach na początku tygodnia. Zdjęcia przedstawiają głównie duchownych i świeckich zamordowanych bądź uwięzionych w ostatnich latach w państwach islamskich. Na jednym z plakatów widnieje wizerunek włoskiego księdza Andrei Santoro, zastrzelonego miesiąc temu w Turcji przez młodego muzułmanina.

d3p4lmy

Podziel się opinią

Share
d3p4lmy
d3p4lmy
Więcej tematów