Trwa ładowanie...

"Obawy, że można zmienić Traktat są nieuzasadnione"

Zdaniem Danuty Huebner, obawy, że w krótkim czasie można zmienić Traktat Unijny są nieuzasadnione. Komisarz ds. Polityki Regionalnej Unii Europejskiej oceniła, że sprawą wewnętrzną Polski jest, w jaki sposób traktat zostanie przyjęty. Unia Europejska oczekuje jedynie, że wszystkie Państwa go ratyfikują.
Share
"Obawy, że można zmienić Traktat są nieuzasadnione"
Źródło: AFP
d222opd

Danuta Huebner odniosła się także do wczorajszych słów prezydenta, który powiedział, że nie może zgodzić się na dobrowolną degradację pozycji naszego kraju w Unii Europejskiej.

Komisarz podkreśliła, że obecnie mamy bardzo dobra pozycję w Europie. Zdaniem Danuty Huebner, nalezy również w przyszłości dążyć do tego, by Polska była silna i służyła Europie.

Odnosząc się do cytowanych obaw o możliwe roszczenia majątkowe ze strony Niemców i konieczność akceptacji związków homoseksualnych - Danuta Huebner podkreślała, że kwestie sfery moralnej są w Europie podporządkowane prawu narodowemu. Zdaniem komisarz, nie ma żadnych podstaw, by w nadchodzących dziesięcioleciach sytuacja ta mogła ulec zmianie.

Danuta Huebner dodała, że ten traktat będzie służył i Europie i Polsce. Dokument z Unii Europejskiej czyni instytucję znacznie bardziej demokratyczną i otwartą na obywateli. (mg)

d222opd

Podziel się opinią

Share
d222opd
d222opd
Więcej tematów