Trwa ładowanie...
d4by4c4
d4by4c4

"Kancelaria nie ma nic do ukrycia ws. PKN Orlen"

Szefowa Kancelarii Prezydenta Jolanta Szymanek-Deresz zapowiedziała, że Kancelaria przedstawi komisji śledczej, badającej sprawę PKN Orlen, księgę wejść i wyjść z Pałacu Prezydenckiego. Komisja musi jednak złożyć w tej sprawie wniosek, który będzie zgodny z przepisami prawa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4by4c4

Szymanek-Deresz powiedziała w Niedzielnym Salonie Trójki , że wniosek, jaki przedstawiła komisja, nie chroni należycie praw osób trzecich, czego wymaga ustawa o komisji śledczej. Podczas ostatniego spotkania szefowej Kancelarii z członkami Komisji nie udało się rozstrzygnąć wątpliwości w tej sprawie. Szymanek-Deresz oświadczyła, że Kancelaria Prezydenta nie ma nic do ukrycia w sprawie PKN Orlen.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Jurek powiedział w tej samej audycji, że komisja powinna dociec, czy skład Rady Nadzorczej PKN Orlen ustalano w Kancelarii Prezydenta. Szymanek-Deresz odpowiedziała, że prezydent miał prawo uczestniczyć w dyskusjach na ten temat, gdyż udziały w PKN Orlen miał Skarb Państwa. Podkreśliła też, że nie ma dowodów, iż w Kancelarii powstała jakakolwiek lista kandydatów do Rady Nadzorczej.

Deputowany do Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk z PSL-u zauważył, że dyskusje o składzie Rady mogły się odbywać tylko na szczeblu ministra skarbu. Przewodniczący SLD Krzysztof Janik odpowiedział, że konsultacje polityczne w sprawach gospodarczych nie są niczym dziwnym.

d4by4c4

Podziel się opinią

Share

d4by4c4

d4by4c4
Więcej tematów