Trwa ładowanie...

Wrocławski Budżet Obywatelski. Rusza głosowanie

Rozpoczyna się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Swój głos na trzy z prawie 550 projektów można oddać przez najbliższe dwa tygodnie.

Wrocławski Budżet Obywatelski. Rusza głosowanieŹródło: WP.PL, fot: Michał Dzierżak
d7ihsg0
d7ihsg0

W poniedziałek, 28 września, rozpoczyna się głosowanie nad projektami złożonymi w ramach tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest ich w tym roku rekordowo dużo, bo aż 545 - w 2014 r. do głosowania dopuszczono 314 projektów, a wszystkich zgłoszonych było nieco ponad 480. Tym razem wszystkich wniosków, które wpłynęły do ratusza, było 807, co oznacza, że wszystkie etapy weryfikacji przebrnęło ok. 68 proc. zgłoszonych projektów.

Zasady głosowania w tegorocznej edycji WBO nie różnią się wiele od poprzedniej zasad znanych z poprzedniego roku.

- Głosować mogą osoby pełnoletnie, będące mieszkańcami Wrocławia. Zameldowanie czy wpisanie na listę wyborców nie jest konieczne i studenci, uczący się we Wrocławiu, również mogą brać udział w głosowaniu. Głos można oddać na maksymalnie trzy projekty z trzech różnych progów kwotowych - z każdego po jednym - mówi Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta we Wrocławiu.

Na pierwszym progu kwotowym znajdują się projekty, których wartość nie przekracza 150 tys. złotych i jest ich w tegorocznym WBO 220. Druga grupa to projekty warte od 150 do 500 tys., licząca 197 pozycji. Ostatnią grupę stanowią projekty o wartości powyżej 500 tys. złotych i tych jest na liście do głosowania 128.

d7ihsg0

- Głosujemy elektronicznie na stronie wroclaw.pl/wbo lub na papierowych kartach do głosowania, które są do pobrania w Centrach Obsługi Mieszkańca przy pl. Nowy Targ, pl. Kromera, ul. Bogusławskiego oraz ul. Zapolskiej. Tam też znajdują się urny do głosowania – dodaje Świerczewski.

Podobnie jak w roku ubiegłym, do dyspozycji mieszkańców jest 20 mln złotych. Wśród najbardziej kosztownych projektów zgłoszonych w tym roku do głosowania znalazł się drugi etap „Rowerowego Wrocławia”, mający na celu poprawę komunikacji rowerowej wrocławskich osiedli z centrum miasta, „Wyspa Skarbów”, czyli zagospodarowanie zrujnowanego fortu piechoty przy ul. Skarbowców, rewitalizacja parku Skowroniego czy budowa klimatyzowanych przystanków.

Głosowanie nad projektami, które mają zostać zrealizowane w ramach tegorocznego WBO potrwa do 12 października 2015. Tydzień później miasto planuje ogłosić oficjalne wyniki – te z projektów, które zyskają najwięcej głosów, będą realizowane w latach 2016 i 2017.

W ubiegłym roku do realizacji skierowano 89 projektów, którym udało się zdobyć najwięcej głosów. Części z nich jednak wciąż nie udało się wykonać, w tym chodników i przejść na Swojczycach i Strachocinie, chodnika przy Grabowej, parku „Ślężański Mamut” na Oporowie oraz parku „Jedności” przy ul. Królewskiej. Miasto zapewnia, że prace przy powyższych projektach zakończą się w roku 2016.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d7ihsg0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ihsg0
Więcej tematów