Strona główna serwisu
Bartosz Lewicki

oprac.Bartosz Lewicki

"San Escobar"? Waszczykowski tłumaczy się z pomyłki

"San Escobar"? Waszczykowski tłumaczy się z pomyłki

Niestety po 22 godzinach spędzonych w samolotach i kilku przesiadkach można się przejęzyczyć - tak tłumaczył swą poniedziałkową pomyłkę szef MSZ Witold Waszczykowski. W rozmowie z dziennikarzami w Nowym Jorku wymienił nieistniejące państwo "San Escobar".
Waszczykowski w Nowym Jorku szukał poparcia dla Polski, starającej się o niestałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. W rozmowie z dziennikarzami mówił, że polscy dyplomaci odbyli w ostatnich miesiącach spotkania m.in. z przedstawicielami karaibskiego "San Escobar".

Teraz Waszczykowski tłumaczy pomyłkę. Jak mówił, miał "na myśli państwo karaibskie, które jest znane pod dwoma nazwami - St. Kitts and Nevis i San Cristobal albo Christopher". - Niestety po 22 godzinach spędzonych w samolotach i kilku przesiadkach można się przejęzyczyć - dodał. Szef MSZ zawahał się jednak przy nazwie "Saint Christopher".

Państwo Saint Kitts i Nevis zawdzięcza swoją nazwę świętemu Krzysztofowi (ang. Saint Christopher), jednak ta nazwa właściwie nie funkcjonuje w powszechnym użyciu. Saint Kitts i Nevis (Saint Kitts and Nevis) to oficjalna nazwa kraju w dokumentach Organizacji Narodów Zjednoczonych.


We wtorkowe popołudnie do pomyłki Witolda Waszczykowskiego odniosła się też na Twitterze rzecznik polskiego resortu dyplomacji Joanna Wajda. Napisała, że "San Escobar to przejęzyczenie", a ministrowi chodziło o państwo "San Cristobal y Nieves". Tłumaczenie rzecznika też było niejasne, ponieważ oficjalną nazwą państwa jest "Saint Kitts and Nevis".

TVN24

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (458)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~Tojasem 2017-01-11 (18:10) 6 godzin i 56 minut temu

Jest takie przysłowie " winny się tłumaczy". Po 20 godzinach w samolocie się przejęzyczył. Biedny, taki zmęczony. A może za dużo alkoholu wypił w tym samolocie? I język się plątał.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~mili 2017-01-11 (18:09) 6 godzin i 57 minut temu

Jaka pomyłka?????? To jest indolencja i totalny brak wiedzy !!!! I ten Pan jest Ministrem MSZ ??? A to świat się śmieje i ma rację !!!! Jak głupi musi być naród dający władzę ............................. ??? Sami jesteśmy sobie winni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~Dred 2017-01-11 (18:01) 7 godzin i 5 minut temu

A co on 22 godz. Tego Tupolewa pilotowal.jest tepa masa!!#

odpowiedz

zgłoś do moderacji