Trwa ładowanie...

Tygodniki pokazały okładki. Tematem numer jeden znowu spór z Izraelem

"Byłem zaskoczony reakcją Izraela" - to słowa Jarosława Kaczyńskiego, stanowiące zapowiedź wywiadu "Do Rzeczy". Kontrowersjom wokół nowelizacji ustawy o IPN swoją okładkę poświeciły też "Sieci" i "Wprost". Te tygodniki wykorzystały jednak wizerunek Patryka Jakiego.

Tygodniki pokazały okładki. Tematem numer jeden znowu spór z IzraelemŹródło: WP.PL
d3qrrv8
d3qrrv8

Tylko na okładce "Newsweeka" próżno szukać polityka. "Cała prawda o szczepionkach" - ten temat został zilustrowany przez tygodnik wizerunkiem niemowlęcia, któremu w ramię wbijana jest igła ze strzykawką.

Jak donosi jednak Renata Grochal na Twiterze, w najnowszym numerze tygodnika przeczytamy też o "'Burym', Obajtku i europośle Czarneckim".

"Bury" to pseudonim kapitana Romualda Adama Rajsa. Tygodnik postanowił przypomnieć jego sylwetkę. Daniel Obajtek to z kolei nowy prezes PKN Orlen. O Ryszardzie Czarneckim ostatnio zrobiło się głośno z powodu jego odwołania. Europoseł stracił stanowisko wiceszefa Parlamentu Europejskiego. To efekt porównania Róży Thun do szmalcownika.

"Zaliczyliśmy twarde lądowanie" - grzmi "Wprost". Na okładce tygodnika widzimy Patryka Jakiego na tle izraelskiej flagi.

"Do Rzeczy" na swojej nowej okładce promuje wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. "Byłem zaskoczony reakcją Izraela" - powiedział prezes PiS. Jak dodał, "Polska nie będzie płaciła podatku od niemieckich zbrodni".

Prawicowa gazeta "Sieci" równiez na okładce podjęła temat nowelizacji ustawy o IPN. Jak zapowiada, ujawni kulisy sporu wokół niej. Patryk Jaki "wyjaśnił, o co tak naprawdę chodzi w sporze z Izraelem, którym interesuje się cały świat".

d3qrrv8

"Polska jako państwo, a Polacy jako naród potrafili się przeciwstawić i niemieckim nazistom, i rosyjskim komunistom. Byliśmy narodem bohaterów, a nie zbrodniarzy; ofiar, a nie katów. Jak ludzie odpowiadający za Polskę przez ćwierćwiecze, rządzący nią, mogli doprowadzić to wszystko do stanu, w którym wszystko jest widziane na świecie na opak? Jak można było nie reagować na postępujące z roku na rok przypisywanie nam współodpowiedzialności za zbrodnie na Żydach? […] Kiedy u nas finansowano film „Pokłosie”, oni opowiadali światu, jak to walczyli dzielnie z nazistami. Kiedy u nas promowano Grossa, w Niemczech kręcono serial „Nasze matki, nasi ojcowie” opowiadający o młodych, wrażliwych żołnierzach niemieckich i dzikich, antysemickich akowcach. Sformułowania „polskie obozy śmierci” i „polskie obozy koncentracyjne” to wierzchołek tego zakłamania. Powszechność tego kłamstwa pokazuje, jak bardzo państwo polskie zawiodło w obronie podstawowych prawd historycznych. Nie pojmuję tej bezradności elit III RP. Patrzyli na to i nic nie robili. Mam zresztą wrażenie, że im to odpowiadało" to fragment rozmowy z Jakim.

Screen ze strony wsieciprawdy.pl wsieciprawdy.pl
Screen ze strony wsieciprawdy.pl Źródło: wsieciprawdy.pl
d3qrrv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qrrv8
Więcej tematów