Belgijska gazeta "Het Laatste Nieuws" zamieściła sprostowanie i przeprosiła za sformułowanie "polski nazistowski obóz pracy" w artykule o Auschwitz. Sprostowania domagał się ambasador w Brukseli Sławomir Czarlewski argumentując, że takie sformułowania to zakłamywanie historii. .
Ambasada RP w Belgii interweniowała w sprawie użycia przez dziennikarzy belgijskiej gazety "Het Laatste Nieuws" określenia "polski nazistowski obóz pracy". Dziennik użył tych słów w artykule o kontrowersyjnej reklamie klubu fitness w Dubaju, w której wykorzystano zdjęcie bramy wjazdowej obozu... .
W biały dzień skradziono rzeźbę Salvadora Dalego wartą ponad 100 tys. euro. Stanowiła ona część wystawy dzieł hiszpańskiego surrealisty, która obecnie odbywa się w wieży na rynku w Brugii, w zachodniej Belgii. .
11-miesięczne dziecko z Louvain pod Brukselą - pozostawione przez ojca na kilka godzin w samochodzie - zmarło z powodu odwodnienia - poinformował dziennik "Het Laatste Nieuws". .
18-letnia Belgijka poprosiła tatuażystę o wytatuowanie trzech małych gwiazdek koło lewego oka, ale z salonu wyszła z 56 czarnymi gwiazdami na połowie twarzy - pisze flamandzka gazeta "Het Laatste Nieuws". .
Aresztowano napastnika, który nożem zabił trzy osoby, w tym dwoje dzieci, w żłobku w Dendermonde na północy Belgii. Mężczyzna ranił 11 osób - informuje belgijskie MSW. To w większości dzieci. Zabójca jest w krytycznym stanie w szpitalu. .