Trwa ładowanie...

Protesty przed siedzibą radiowej "Trójki". Dziennikarze i słuchacze stacji przeciw zwolnieniom pracowników

• Pod siedzibą radiowej "Trójki" na ul. Myśliwieckiej zorganizowano protesty przeciw kolejnym zwolnieniom w stacji
• Ofiarami nowej polityki jest między innymi Damian Kwiek, współorganizator akcji #kogoniesłychać
• Kierownictwo stacji, które zwolniło już kilkanaście osób, zwyczajowo nie podaje przyczyn swoich decyzji

Protesty przed siedzibą radiowej "Trójki". Dziennikarze i słuchacze stacji przeciw zwolnieniom pracownikówŹródło: twitter.com
d2lk2z5
d2lk2z5

Pod siedzibą radiowej "Trójki" doszło do protestów dziennikarzy i słuchaczy stacji. To reakcja na kolejne zwolnienia w stacji. Z pracy usunięto między innymi Damiana Kwieka, który rozpoczął akcję #kogoniesłychać. Upomniał się w niej o kolegów, którzy stracili pracę.

Akcja zdobyła sporą popularność w mediach społecznościowych. Dołączali do niej internauci, udostępniając zdjęcia, na których zasłaniają usta dłonią. W ostatnim czasie pracownicy "Trójki" w liście oskarżyli władze radia o stwarzanie "poczucia zagrożenia".

Władze stacji w żadnym z przypadków, a zwolniono już kilkunastu pracowników, nie podawało przyczyn swoich decyzji. Nieoficjalnie mówi się o ich politycznym charakterze i związku ze zmianą kierownictwa po przejęciu władzy w kraju przez Prawo i Sprawiedliwość.

Pikieta została zorganizowana pod hasłem "Trójko trwaj!". Słuchaczom zależy, by wesprzeć również tych dziennikarzy, którzy pomimo zmian i niesprzyjającej atmosfery pozostali w stacji i wykonują swoją pracę tak, jak przez zmianami.

d2lk2z5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lk2z5
Więcej tematów